Następca Maradony najwcześniej w październiku

Władze argentyńskiej federacji piłkarskiej poinformowały, że następcę Diego Maradony ogłosi nie wcześniej jak w październiku. Do tego czasu kadrę Argentyny będzie prowadził Sergio Batista.

Argentyńska federacja 27 czerwca postanowiła, że nie przedłuży umowy z Maradoną, który z kadrą dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata, gdzie przegrał 0:4. "Komisja, która wybierze kolejnego trenera ma podjąć decyzję najwcześniej w październiku" - czytamy w oświadczeniu federacji.

W zeszłym miesiącu postanowiono, że tymczasowym trenerem Argentyny będzie Sergio Batista, były kolega z boiska Maradony. On ma prowadzić kadrę do czasu wyboru nowego selekcjonera.

Maradona prowadził kadrę Argentyny od 2008 roku. Od samego początku był ostro krytykowany przez media za styl gry i wyniki swojej reprezentacji oraz za brak doświadczenia w pracy szkoleniowej. Krytyków nie przekonał wywalczony rzutem na taśmę awans na mundial. W RPA Argentyńczycy zaczęli turniej bardzo dobrze, ale ich marzenia o mistrzostwie rozbili Niemcy, którzy wygrali w ćwierćfinale 4:0.

Sprawdź nas na facebook.com/Sportpl ?

Więcej o: