Piłka nożna. Messi: Rooney najlepszym z najlepszych

Gwiazdor Barcelony Lionel Messi przyznał, że byłoby dla niego zaszczytem zagrać u boku Wayne'a Rooney'a w Barcelonie. - On jest niesamowity. Gra z prawdziwą pasją. Sądzę, że zgrałby i za 100 euro tygodniowo. To ten ogień w jego oczach czyni go najlepszym z najlepszych - zachwyca się Argentyńczyk.

Messi nie sądzi, by Barcelonie udało się w najbliższym czasie sprowadzić Rooneya, ale jeśli byłaby taka możliwość, to osobiście poprosiłby prezydenta Barcelony o transfer.

- Rooney ma więcej pasji niż większość współczesnych piłkarzy. Chciałbym zagrać u jego boku. Jeśli pojawiłaby się taka okazja, to sam poszedłbym do prezesa z prośbą o transfer - mówi Argentyńczyk.

- Jest obecnie kilku świetnych graczy na świecie. Ronaldo, właśnie Rooney, Xavi...może jeszcze ze dwóch, ale najbardziej chciałbym grać z Rooney'em - zdradza Messi, po czym dodaje, że transfer Rooney'a mógłby być najwyższym w historii futbolu.

- Jeśli kiedykolwiek Manchester będzie musiał go sprzedać, to zrobi to za ponad 100 mln euro. Sądzę, że on jest ważniejszy dla United, niż był Cristiano Ronaldo w poprzednich sezonach.

Cechą, którą Messi najbardziej podziwia w Rooney'u, jest pasja.

- Nie jest tajemnicą, że piłkarze zarabiają ogromne pieniądze. Ale jestem przekonany, że Rooney zagrałby i za 100 euro tygodniowo. W jego oczach widać pasję, widać ogień. To ten właśnie ogień czyni go najlepszym z najlepszych - zachwyca się gracz Barcelony.

- Niewielu jest piłkarzy, którzy mogliby wnieść nową jakość do Barcelony. Ale Rooney jest właśnie takim graczem - zakończył Messi.

Zobacz profil Rooney'a na MŚ ?

Więcej o: