Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Podbeskidzie nadal ma w składzie świetnego bramkarza

Do Podbeskidzia wraca trzech zawodników z wypożyczenia. Bliski podpisania nowej umowy jest Dariusz Kołodziej.

Piłkarze z Bielska-Białej jeszcze przez tydzień będą na urlopach. Wiadomo już, ze do pierwszoligowca wraca z wypożyczeń trzech piłkarzy: Damian Chmiel, który ostatnio grał w Pelikanie Łowicz, Piotr Koman z Pogoni Szczecin oraz Sebastian Ziajka z Dolcanu Ząbki. - Jest dla nich miejsce w pierwszej drużynie Podbeskidzia - mówi Władysław Szypuła, dyrektor i wiceprezes bielskiego klubu.

Dwuletni kontrakt z klubem parafował bramkarz Richard Zajac. Słowak sprowadzony zimą wystąpił we wszystkich piętnastu meczach ostatniej wiosny, w aż dziewięciu zachował czyste konto! Zajacem interesowała się występująca w ekstraklasie Polonia Bytom. Bliski przedłużenia umowy jest także Dariusz Kołodziej. Pomocnik już wstępnie uzgodnił warunki dalszej umowy. W poniedziałek z urlopu wraca szef klubu Janusz Okrzesik i wtedy można się spodziewać podpisania kontraktu z Kołodziejem.

Podbeskidzie wciąż nie jest pewne, czy zatrzyma pomocnika Clemence'a Matawu. Czarnoskórym piłkarzem interesują się m.in. Pogoń Szczecin, Polonia Bytom, a nawet Lech Poznań. Matawu decyzję ma podjąć w ciągu najbliższych dziesięciu dni.

Podbeskidzie szuka napastników, bo zdobywanie goli było piętą achillesową drużyny. W serii sparingów testowani mają być Czesi, Słowacy, piłkarze z Bałkanów i Afryki.