Piłka nożna. Dick Advocat oficjalnie nowym trenerm reprezentacji Rosji

Dick Adovocat przejął dziś oficjalnie rosyjską reprezentację piłki nożnej mężczyzn. Na stanowisku zastąpił swojego rodaka, Holendra Guusa Hiddinka. Advocat zna rosyjską ligę od podszewki. W latach 2006 - 2009 prowadził Zenit Sankt Petersburg.

Sergei Fursenko, prezes rosyjskiej federacji piłkarskiej ogłosił dzisiaj, że nowym trenerem reprezentacji Rosji został Dick Advocat. - Od dzisiaj nowym selekcjonerem naszej narodowej drużyny jest Dick Advocat - powiedział.

W kwietniu Advocat rozwiązał umowę z Beligijską federacją piłki nożnej po zaledwie 6 miesiącach pracy i przyjął ofertę rosyjskiej federacji. Zajął miejsce Guusa Hiddinka, któremu w nie udało się awansować do finałów Mistrzostw Świata.

To właśnie w Rosji w latach 2006 - 2009 Advocat święcił największe sukcesy klubowe. Holender z Zenitem Sankt Petersburg zdobył Super Puchar Rosji, mistrzostwo kraju oraz Puchar UEFA.

Zanim został nowym trenerem, pytany o pracę dla rosyjskiej federacji, powiedział, że poziom na jakim znajduje się rosyjska piłka, jest dużo wyżsyz niż ten beligijski. Dodał, że poziom ten mu odpowiada i na takim przyzwyczajony jest pracować.

Rekordowy budżet Lecha ? ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.