Piłka nożna. Za faul karany rzutem karnym nie będzie czerwonych kartek?

Komisja opiniująca zmiany przepisów gry w piłkę nożną zastanowi się, czy zawodnicy powodujący rzut karny dla drużyny przeciwnej powinni być karani czerwonymi kartkami.

Obecne przepisy pozwalają zastosować potrójną karę: zawodnik brutalnie faulujący w polu karny jest usuwany z boiska, grozi mu zawieszenie w kolejnych meczach, a drużyna przeciwna może wykonać rzut karny. Szef angielskich arbitrów międzynarodowych Keith Hackett wezwał International Board, specjalne ciało FIFA do spraw przepisów gry w piłkę nożną, by przedyskutowano zmiany w podobnych przypadkach na spotkaniu w przyszłym miesiącu.

- Rozmawiamy o tym z członkami IFAB - powiedział Hackett w wywiadzie dla agencji Associated Press. - Dlaczego wyrzuca się piłkarza z boiska, skoro przeciwna drużyna zostaje już nagrodzona szansą zdobycia gola poprzez wykonanie rzutu karnego? - pyta retorycznie.

International Board, w skrócie IFAB, to ciało składające się z reprezentantów czterech związków piłkarskich krajów Wysp Brytyjskich i przedstawicieli FIFA. Jego zadaniem jest konsultowanie i opiniowanie zmian w oficjalnych przepisach gry w piłkę nożną.

Zeznania w sądzie składał Wayne Rooney ?

Zawodnik powodujący rzut karny:
Więcej o: