Szczęśliwy remis Gieksy z rezerwami Piasta

Pięć bramek w ciągu 12 minut, w tym dwie stracone przez katowiczan w identyczny sposób po stałych fragmentach gry, a na koniec udany pościg piłkarzy Roberta Moskala i sparing zakończony remisem 3:3. Sztab szkoleniowy gliwiczan postanowił dać szansę zmiennikom, a trzon zespołu mierzył się w sobotę z Odrą Wodzisław w Tychach

- Końcówka meczu była niezwykle atrakcyjna dla kibiców, aczkolwiek myśmy stracili gole po bardzo prostych błędach. Musimy bezwzględnie popracować na koncentracją przy rzutach wolnych rywali. Stoperzy z pierwszej połowy do tych sytuacji by nie dopuścili, ale ja chciałem sprawdzić 22 zawodników i na tej podstawie wyciągnąć wnioski - wyjaśnia szkoleniowiec GKS-u Robert Moskal, który po meczu podziękował testowanym: Łukaszowi Tumiczowi (Jagiellonia Białystok) oraz Andrzejowi Buchcikowi (Orzeł Babienica/Psary), który zdobył gola w spotkaniu.

- Andrzej nie jest w stanie "przeskoczyć" dwóch stoperów, których mamy w składzie. Jest też spora grupa innych zawodników, którzy mogą występować na tej pozycji, więc lepiej, żeby to nasi wychowankowie uczyli się przy starszych graczach. Po Tumiczu też oczekiwałbym więcej. Umiejętności piłkarskie ma, ale jest mocno "zapuszczony" - ocenia Moskal.

Z grupy sprawdzanych piłkarzy na Bukowej chcą zatrzymać napastnika Michała Nowaka z Dalina Myślenice. - Powoli zamykamy kadrę. Być może w trakcie obozu przygotowawczego w Dzierżoniowie dołączą do nas jeszcze dwaj zawodnicy. Liczę tu na jakąś niespodziankę ze strony prezesów klubu - mówi Moskal.

W poniedziałek kontrakt z GKS-em ma podpisać Tomasz Owczarek. Wcześniej działacze Gieksy wypożyczyli na pół roku napastnika Cracovii Bartłomieja Dudzica.

GKS Katowice - Piast Gliwice 3:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Maciejak (44.), 1:1 Ryś (78.), 1:2 Cetera (83.), 1:3 Bodzioch (85.), 2:3 Buchcik (87.), 3:3 M. Nowak (90.)

GKS: Gorczyca - Sroka, Dziółka, Napierała, Małkowski - Cholerzyński, G. Nowak, Plewnia, Górski, Dudzic - Tumicz. II połowa: Wróbel - Niechciał, Buchcik, Szafrański, Uszalewski - Wijas, Owczarek, Sermak, Ryś, Pytlarz - Tumicz (60. M. Nowak).

Piast: Szmatuła - Matuszek, Krzycki, Mizgajski, Chylaszek - Sopel, Bodzioch, Mrożek, Mucha - D. Iwan, Maciejak. Grali także: Budzich, Blaszke, Bukowski, Koziołkiewicz, Orlicki, Sinkiewicz, Tomanek.