Piast jest konkretny. I chce przejąć lidera "Gieksy"

Po odejściu z Katowic trenera Adama Nawałki Bartosz Iwan ogłosił, że chętnie zmieniłby klub. Z informacji "Gazety" wynika, że piłkarz może wkrótce trafić do Gliwic.

- Mam kilka ofert, ale działacze Piasta są najbardziej konkretni. Nie ukrywam, że chciałbym trafić do gliwickiego klubu już w styczniu. Wiadomo jednak, że Piast musi wcześniej dogadać się w mojej sprawie z GKS-em, bo mój kontrakt jest ważny jeszcze przez pół roku - mówi Iwan.

We wtorek zarząd GKS-u rozmawiał z trzema kandydatami na stanowisko trenera "Gieksy". - Efektów na razie nie ma. To nie były zresztą wszystkie rozmowy, jakie planuje zarząd - mówi Piotr Hyla, rzecznik klubu.

Najwięcej szans na zastąpienie Nawałki daje się Piotrowi Stachowi. Ostatnio pojawiła się także kandydatura Wojciecha Osyry. Obecny szkoleniowiec Górnika 09 Mysłowice pracował już w Katowicach. Jego rozstanie z klubem nastąpiło w niecodziennych okolicznościach. Tuż przed startem poprzedniego sezonu okazało się, że PZPN nie dał mu prawa do prowadzenia pierwszoligowego zespołu. - Teraz jestem już na kursie trenerskim UEFA PRO i PZPN dałby mi warunkową zgodę na pracę w Katowicach - mówi trener.

Marek Bajor musimy się utrzymać ?

Więcej o: