Grzegorz Lato: Rudek Bugdoł pomoże w wyborze

PZPN rozważa kilkanastu kandydatów, którzy mogliby prowadzić reprezentację Polski. Prezes Grzegorz Lato nie wyklucza, że przeprowadzi konkurs podobny do tego, w jakim wybrano na trenera siatkarzy Daniela Castellaniego

>> Jamniki mają swoją paradę

Tymczasowym selekcjonerem został Stefan Majewski. "Doktor" ma uleczyć kadrę na najbliższe mecze el. MŚ z Czechami i ze Słowacją. Jeśli okaże się skuteczny, będzie miał szansę zachować stanowisko. Ale o to byłemu reprezentantowi kraju nie będzie łatwo, bo PZPN już teraz ma do rozpatrzenia sporo kontrkandydatur. Pomysł na wyłonienie najlepszej prezes Lato zaczerpnął od kolegi z Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dziewięć miesięcy temu Mirosław Przedpełski podpisał kontrakt z Danielem Castellanim. Argentyńczyk, który wygrał konkurs na stanowisko szkoleniowca kadry, niedawno dał nam złoty medal mistrzostw Europy. O tym środowisko piłkarskie marzy przed Euro 2012, które odbędzie się w Polsce i na Ukrainie.

Rudek pomoże wybrać selekcjonera

Piotr Kalisz: Jak będzie wyglądał konkurs na selekcjonera reprezentacji Polski?

Grzegorz Lato, prezes PZPN: - Mamy dużo ofert z zagranicy, w grę wchodzą polscy trenerzy. Rozważę to z Wydziałem Szkolenia, czyli Antonim Piechniczkiem i Jerzym Engelem.

Czyli tego najlepszego wybiorą trzy osoby?

- Może cztery, bo będzie jeszcze jeden z wiceprezesów.

Który?

- Zobaczymy, ale prawdopodobnie Rudek Bugdoł. Może dojdzie sekretarz związku [Zdzisław Kręcina], który też będzie miał parę pytań.

Ile ofert jest w sumie?

- Kilkanaście. Nazwisk nie będę wymieniał.

Co będzie podstawą wyboru?

- Jak chce zbudować reprezentację na Euro 2012.

Oczekuje pan od kandydatów szczegółowo rozpisanych planów prowadzenia kadry?

- To już jest nasza sprawa. Jak my to rozwiążemy, co my sobie zażyczymy. Na razie nie chcę pewnych rzeczy sprzedawać mediom.

Podobno rozmawiał pan z Mirosławem Przedpełskim. Co doradzał panu prezes PZPS?

- Rozmawiałem, bo obaj jesteśmy w PKOl. Pogratulowałem mu mistrzostwa Europy. Ale o szczegóły konkursu, jaki związek siatkarski przeprowadził wybierając trenera, nie pytałem.

Masz temat dla reportera Metra? Napisz do nas: metro(at)agora.pl

 

Zwierzaki

 

Do PZPN zgłosił się były trener AC Milan >

Więcej o: