Podpowiedzi przedmeczowe Castrol Index a wyniki meczów

Przed meczami eliminacji mistrzostw świata Castrol Index przygotowywał analizy tych spotkań. Sprawdzamy na ile okazały się skuteczne.

Czym jest Castrol Index - zobacz wideo ?

WĘGRY - SZWECJA 1:2, 05.09.2009

Castrol Index: Węgrzy powinni atakować Szwedów lewą stroną. Większość udanych ataków Węgrów w dotychczasowych meczach eliminacyjnych do Mistrzostw Świata 2010 była prowadzona lewą stroną boiska.

Co się stało: Węgrzy skoncentrowali swoją grę ofensywną na prawym skrzydle (45% ataków) i przegrali 1:2.

Castrol Index: Szwedzi muszą być bardziej precyzyjni, by pokonać Węgrów. Tylko 8,6% strzałów Szwedów zakończyło się golem. W porównaniu z 21% uzyskanymi przez liderów grupy 1, Duńczyków, to bardzo niewiele.

Co się stało: Szwedzi ewidentnie popracowali nad skutecznością i osiągając wynik 22%, pokonali Węgrów.

DANIA: PORTUGALIA, 1:1, 05.09.2009

Castrol Index: Szansą Portugalii na awans do finałów Mistrzostw Świata w RPA jest zwyżka formy Ronaldo. Według analiz Castrol Index, Ronaldo nie miał swojego udziału w żadnym z goli strzelonych przez Portugalię w eliminacjach MŚ 2010.

Co się stało: Po raz kolejny Ronaldo nie przyczynił się do zdobycia bramki. Portugalia tylko zremisowała, co pokazuje jak bardzo jej gra zależy od formy lidera.

SZWAJCARIA - GRECJA 2:0, 05.09.2009

Castrol Index: Szwajcarzy będą starali się atakować Greków lewą flanką. Szwajcarzy zapewnili sobie 3 punkty w ostatnim meczu z Grekami w październiku ubiegłego roku, koncentrując większość swoich ataków na lewym skrzydle.

Co się stało: Szwajcaria również tym razem często atakowała lewą stroną (37% ataków) i pokonała Grecją 2:0.

TURCJA - ESTONIA 4:2, 05.09.2009

Castrol Index: Kluczem do sukcesu Turków jest druga połowa meczu. Dla dotychczasowych sukcesów Turcji w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2010 największe znaczenie miały poczynania drużyny w drugiej połowie meczu.

Co się stało: Turcja remisowała 2:2 do 62 minuty spotkania, kiedy to Arda Turan zdobył trzeciego gola, a Tuncay dodał jeszcze jedno trafienie w dziesięć minut później. Po raz kolejny Turcy udowodnili, że są dobrze przygotowani do rozegrania całego meczu, a najbardziej groźni mogą być nawet w samej jego końcówce.

AUSTRIA - WYSPY OWCZE 3:1, 05.09.2009

Castrol Index: Austriacy muszą zróżnicować sposoby atakowania bramki rywali. Aż sześć z siedmiu strzelonych przez Austrię goli padło ze środka pola karnego. Austriacy stają się przewidywalni dla rywali.

Co się stało: Austria zdobyła w meczu z Wyspami Owczymi trzy gole: jeden padł z rzutu karnego, a pozostałe dwa z prawego i lewego skrzydła. To pokazało, że Austriacy mają opanowane różne warianty gry.

FRANCJA - RUMUNIA, 1:1, 05.09.2009

Castrol Index: Wyjazdowa forma Rumunii daje nadzieję na dobry występ w Paryżu. Rumunia może czuć się dość pewnie przed wyjazdem do Paryża, bo na razie w meczach na boiskach rywali radzi sobie całkiem nieźle.

Co się stało: Rumunia wywalczyła w Paryżu remis, zdobywając siódmy punkt wyjazdowy w eliminacjach do MŚ 2010.

GRUZJA - WŁOCHY, 0:2, 05.09.2009

Castrol Index: Do zwycięstwa Włoch potrzebna jest świetna dyspozycja Buffona. Tradycyjnie już siłą Włochów jest obrona. W obecnych eliminacjach drużyna Italii straciła tylko trzy gole.

Co się stało: Włosi wygrali mecz, po raz trzeci w eliminacjach nie tracąc gola. Bramkarz Italii Gianluigi Buffon zachował czyste konto, popisując się trzema udanymi interwencjami.

ISLANDIA - NORWEGIA, 1:1, 05.09.2009 i NORWEGIA - MACEDONIA, 2:1, 09.09.2009

Castrol Index: Norwegia pokłada nadzieje w Johnie Arne Riise, który musi jednak poprawić swoją grę. Według analiz Castrol Index, w tym sezonie John Arne Riise spisuje się dużo gorzej w reprezentacji, niż w klubie.

Co się stało: Riise strzelił bramkę w wyjazdowym meczu przeciwko Islandii i miał swój udział w zwycięstwie nad Macedonią.

SERBIA - FRANCJA. 1:1, 09.09.2009

Castrol Index: Dobry występ Anelki może być kluczem do sukcesu Francji. Rok temu w spotkaniu Francji z Serbią na Stade de France w Paryżu, bohaterem wieczoru był Nicolas Anelka. Podobny występ Francuza może zapewnić jego drużynie sukces.

Co się stało: Podanie Anelki doprowadziło do jedynego gola, jakiego Francja zdobyła w tym spotkaniu.

ANGLIA: CHORWACJA, 5:1, 09.09.2009

Castrol Index: Dobra gra w powietrzu będzie zabójczą bronią Anglików. Według Castrol Index dobra gra w powietrzu zapewniła Anglii świetne wyniki w eliminacjach do MŚ 2010.

Co się stało: Anglicy zdobyli trzy gole głową.

Castrol Index: Powrót Eduardo będzie kluczowy dla występu Chorwatów. Od początku EURO 2008 Chorwaci notują dużo gorsze wyniki, kiedy w ich składzie nie ma Eduardo.

Co się stało: Eduardo zdobył gola na pocieszenie.

ŁOTWA - SZWAJCARIA, 2:2, 09.09.2009

Castrol Index: Szwajcarzy walczą głową o wyjazd do Afryki Południowej. Według Castrol Index kluczem do sukcesu Szwajcarów są umiejętności gry głową.

Co się stało: Szwajcarzy zdobyli dwa gole głową.

MOŁDAWIA - GRECJA, 1:1, 09.09.2009

Castrol Index: Przyszłość Grecji rozgrywa się 15 minut przed przerwą. Kibice mogą się spodziewać frontalnych ataków w początkowych minutach meczu. Grecy zdobyli 50% swoich bramek w eliminacjach w pierwszym kwadransie spotkań.

Co się stało: Grecja strzeliła swojego jedynego gola 12 minut przed przerwą.

IRLANDIA PÓŁNOCNA - SŁOWACJA, 0:2, 09.09.2009

Castrol Index: Kluczem do sukcesu Słowacji jest gra zespołowa. Prowadząca w 3 grupie Słowacja musi kontynuować swoją taktykę, według której piłkarze nie grają samolubnie i wielu z nich ma szansę na zdobycie bramki.

Co się stało: Filip Holosko został dwunastym piłkarzem, który zdobył bramkę dla drużyny słowackiej w tych eliminacjach.

SZKOCJA - HOLANDIA, 0:1, 09.09.2009

Castrol Index: Wszechstronność vad der Vaarta podstawą sukcesu Holandii. Z analiz Castol Indx wynika, że Rafal van d Vaart był zaangażowany w większą ilość strzelonych bramek, niż jakikolwiek inny zawodnik holenderski.

Co się stało: Mimo jedynych 13 minut spędzonych na boisku, van der Vaart oddał 4 strzały, najwięcej ze wszystkich Holendrów. Gol padł 5 minut po jego wejściu.

Castrol Index: Szkoci muszą być skoncetrowani przez całe 90 minut. Szkoci muszą pamiętać o koncentracji szczególnie w końcówce każdej połowy.

Co się stało: Szkoci stracili gola na wagę 3 punktów, kiedy do końca meczu zostało jedynie 8 minut.

SŁOWENIA - POLSKA, 3:0, 09.09.2009

Castrol Index: Rywalizacja bramkarzy kluczowa dla Polaków. W związku z kontuzją Łukasza Fabiańskiego Artur Boruc będzie musiał dać z siebie wszystko, ale brak rywalizacji nie może uśpić jego czujności.

Co się stało: Boruc wpuścił 3 gole, popisując się tylko jedną udaną interwencją.

WŁOCHY - BUŁGARIA, 2:0, 09.09.2009

Castrol Index: Włoscy snajperzy muszą być bardziej produktywni, jeśli chcą pokonać Bułgarię. Włoscy napastnicy nie mogą się na razie pochwalić imponującą skutecznością strzelecką.

Co się stało: Napastnik Vincenzo Iaquinta wreszcie zdobył dla swojej drużyny bramkę.

HISZPANIA - ESTONIA, 3:0, 09.09.2009

Castrol Index: Estończycy powinni wziąć przykład z USA, jeśli chcą pokonać mistrzów Europy. Estonia musi się przygotować na ataki z lewej strony, bo w ten sposób Hiszpania zdobywa najwięcej bramek.

Co się stało: Dwa gole Hiszpanów padły po akcjach prowadzonych lewą stroną boiska.