KSZO ogrywa juniorów, Basta "zaklepany"

Drugi w ciągu trzech dni sparing KSZO z ostrowiecką młodzieżą i drugie, tym razem bardziej efektowne, zwycięstwo.

Tym razem, zgodnie z zapowiedziami trenera Roberta Kasperczyka, ostrowczanie zagrali w bardziej doświadczonym zestawieniu - m.in. z testowanym od kilkunastu dni Adrianem Sobczyńskim z Pogoni Szczecin. Ale nie zabrakło też zupełnie nowych twarzy. Po raz pierwszy sprawdzani byli 24-letni Krystian Kalinowski, obrońca opolskiej Odry (choć on był już na czerwcowym castingu), 20-letni napastnik Heko Czermno Grzegorz Starościak i 23-letni lewy pomocnik Dawid Basta (Kolejarz Stróże). Ten ostatni porozumiał się już z działaczami w kwestii kontraktu, do złożenia pozostał tylko podpis. - Bardzo mnie cieszy jego transfer, to dynamiczny, perspektywiczny chłopak - chwalił nowego podopiecznego Robert Kasperczyk. Bliski pójścia w ślady Basty jest pomocnik GKP Gorzów Jakub Cieciura, cały czas trwają też rozmowy z bramkarzem Przemysławem Kazimierczakiem z angielskiego Darlington (wystąpił w barwach juniorów, m.in. obronił rzut karny wykonywany przez Huberta Robaszka).

Kolejny sprawdzian beniaminka, już znacznie trudniejszy, w najbliższą środę. Ostrowczanie wyjadą do Stalowej Woli na mecz ze Stalą, godzina rozpoczęcia spotkania ma zostać ustalona w poniedziałek, uzależniona będzie od warunków atmosferycznych. Także w poniedziałek na zajęciach KSZO ma się pojawić grupa kolejnych kandydatów do gry w pierwszoligowym zespole. Spodziewany jest przyjazd Marcina Kajcy z Okocimskiego Brzesko, w kręgu zainteresowań klubu jest też ponoć Serges Kiema, 21-letni pomocnik z Burkina Faso, wyróżniający się w ubiegłym sezonie zawodnik Hetmana Zamość.

KSZO Ostrowiec - MKS KSZO Junior 4:0 (2:0)

Bramki: Cieśliński dwie (7., 22.), Kanarski (56.), Sobczyński (89. karny)

KSZO: Dymanowski - Stachurski, Kardas, Sobczyński, Kalinowski - Frańczak, Dziewulski, Kanarski, Basta - Starościak, Cieśliński oraz Sotnicki, Chorab, Robaszek, Wojtal, Cieciura.