Platini: Nie chodzi o dobre drużyny, ale o dobre hotele

- Tu nie chodzi o to czy mają dobre drużyny, ale czy mają dobre hotele - ostrzegł w czwartek rozentuzjazmowanych zwycięstwem Szachtara Donieck Ukraińców Michel Platini. Na nadrobienie zaległości przy przygotowaniach do Euro 2012 Ukraina ma czas tylko do końca listopada

Surkis: Albo nadrobimy, albo oddamy Polsce ?

Chociaż Szachtar Donieck zdobył w środę ostatni w historii i zarazem pierwszy dla swojego państwa Puchar UEFA, czym doprowadził do euforii całą Ukrainę, sukces ten nie będzie miał żadnego wpływu na sytuację kraju w kwestii Euro 2012 - ostrzegł w czwartek prezydent UEFA Michel Platini, studząc radość Ukraińców

- Tu nie chodzi o to czy oni mają dobre drużyny - powiedział Platini. - My nie rozmawiamy o drużynach, ale o stadionach, lotniskach i hotelach. Mogą mieć dobrych zawodników, ale w wielu miastach nie mają hoteli - kontynuował prezydent UEFA. - Daliśmy jednak jeszcze sześć miesięcy na zaoferowanie nam czegoś.

- Jeśli chcą finału w Kijowie, muszą pracować. Jeśli chcą jeszcze dwóch miast, muszą pracować. Nie ma nic do dodania - twardo ocenił Platini.

Najmilej widziany w UEFA byłby równy podział miast gospodarzy między Polskę i Ukrainę, ale jeśli sytuacja u naszych wschodnich sąsiadów nie poprawi się do końca listopada, turniej finałowy Euro 2012 rozgrywany będzie tylko w dwóch tamtejszych miastach.

Może to oznaczać, że nowy stadion Szachtara nie będzie gościć najlepszych reprezentacji Europy. Obiekt, który kosztował 138 mln euro, zasponsorował magnat rynków węgla i stali Rinat Achmetow. Nie on jest jednak problemem, lecz kiepskie przygotowanie Doniecka na przybycie kibiców z całego kontynentu.

- To nie jest kwestia stadionów, to kwestia całej reszty - jeszcze raz przypomniał Platini. - Nie chcemy płacić tysiąc euro za jedną noc w kiepskim hotelu. A są jeszcze inne problemy.

Platini rozmawiał na ten temat z samym prezydentem Ukrainy, Wiktorem Juszczenką, który pojechał do Turcji, aby na żywo zobaczyć wielki triumf Szachtara.

UEFA chciała dać Euro 2012 sześciu polskim miastom ?

Więcej o: