Ryszard Wieczorek - sylwetka

Ryszard Wieczorek - sylwetka

Trenerem Odry jest od czerwca tego roku, kiedy to na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpił Jerzego Wyrobka. Wieczorek, wychowanek Naprzodu Syrynia (miejscowość koło Wodzisławia, dziś Naprzód gra w lidze okręgowej), z Odrą związany jest już od 17 lat. Najpierw jako piłkarz (w latach 1984-98), a potem jako drugi trener. To właśnie Wieczorek strzelił dla Odry pierwszego gola w ekstraklasie (w lipcu 1996 r. - z Polonią Warszawa).

Karierę piłkarską zakończył wiosną 1998 r. z powodu kontuzji. Jest absolwentem warszawskiej Szkoły Trenerów. Jako szkoleniowiec pracował w Przyszłości Rogów (miejscowość pod Wodzisławiem, awansował z tym klubem do ligi okręgowej) i w Odrze, gdzie pomagał w pracy szkoleniowej Marcinowi Bochynkowi, Albinowi Mikulskiemu i Wyrobkowi. W klubie z Wodzisławia szkolił także czwartoligowe rezerwy i drużyny juniorów.

W piłkę grają dwaj synowie Wieczorka - 16-letni Jarosław i 11-letni Paweł. Obaj oczywiście w młodzieżowych zespołach Odry. Czynnym zawodnikiem w Naprzodzie Syrynia jest też jego młodszy brat Stanisław.