Liga hiszpańska. 5. kolejka

Gol rezerwowego Meksykanina Cuauhtemoca Blanco w przedostatniej minucie meczu z Realem Madryt dał Realowi Valladolid niespodziewany remis 2:2 na Santiago Bernabeu

Mecz zaczął się świetnie dla Realu. W 5. min trzeciego gola w piątym występie strzelił najdroższy piłkarz świata Zinedine Zidane (z podania Figo). Goście wyrównali zaraz po wznowieniu. Fatalny błąd popełnili obrońcy Realu, którzy przestali grać, myśląc, że sędzia podyktuje rzut wolny. W 19. min gola dla gospodarzy strzelił niezawodny Raul. Po przerwie "królewscy" grali jednak bardzo słabo i zasłużenie stracili gola.

Barcelona pewnie wygrała wyjazdowy mecz z Realem Sociedad i ma już sześć punktów przewagi nad Realem.

W niedzielę z pracą pożegnał się pierwszy trener. Zespół Rayo Valecano zwolnił trenera Andoniego Goikoetxeę.

Wyniki 5. kolejki:

Espanyol - Rayo Vallecano 3:1 (1:0): Palencia (25.), Velamazan (62.), de Lucas (86.) - Lopo (76. samobójcza);

Malaga - Athletic Bilbao 1:2 (0:1): Musampa (90. karny) - Guerrero (12.), Etxeberria (79.);

Real Madryt - Real Valladolid 2:2 (2:1): Zidane (5.), Raul (19.) - Fernando (6.), Blanco (89.);

Real Sociedad San Sebastian - Barcelona 0:2 (0:1): Kluivert (30.), Xavi (78.).

Osasuna - Sevilla 1:0 (0:0): Aloisi (75.).

Mallorca - Villareal 0:1 (0:1): Palermo (13.).

Betis - Las Palmas 1:0 (0:0): Schurrer (48-samobójczy).

Tenerife - Real Saragossa 0:0.

Valencia - Alaves 0:0.

Deportivo La Coruna - Celta Vigo 2:2 (0:1): Juanfran (70.-samob.), Pandiani (81.-karny) - Berizzo (23.), Edu (68.)

1. Betis 5, 12, 10-4

2. Villarreal 5, 12, 7-3

3. Celta 5, 11, 10-2

4. Barcelona 5, 11, 7-2

5. Deportivo 5, 10, 11-6

6. Athletic 5, 10, 9-6

7. Valencia 5, 9, 5-3

8. Alaves 5, 8, 6-3