Grali pucharowi rywale polskich piłkarzy

Spośród rywali polskich zespołów w pierwszej rundzie piłkarskiego Pucharu UEFA swój ligowy mecz podczas weekendu po raz kolejny wygrał tylko przeciwnik krakowskiej Wisły - Hajduk Split.

Mistrzowie Chorwacji, którzy w pierwszym meczu Pucharu UEFA zremisowali na własnym stadionie z Wisłą 2:2, w meczu siódmej kolejki pokonali zespół Cibalia 1:0 (1:0). Jedyną bramkę dla strzelił w 26. minucie Bosnjak.

Dla zespołu prowadzonego przez trenera Nenada Gracana było to kolejne zwycięstwo ligowe. W dwóch poprzednich meczach pokonali Zadar 5:1 i TSK Topolovac 4:0.

Hajduk w niedzielnym meczu wystąpił w składzie: Pletikosa - Stimac, Sablić, Dolonga, Vejić, Erceg, Deranja, Bosnjak, Andrić, Srna, Carević.

W tabeli ligi chorwackiej Hajduk z 15 punktami (bramki 17-9) zajmuje czwarte miejsce.

Po raz kolejny zwycięstwa nie udało się odnieść drużynie Elfsborg Boras, która w czwartek przegrała w Warszawie z Legią 1:4. W niedzielnym meczu ligi szwedzkiej Elfsborg zremisował z Helsingborgiem 1:1 (0:1). Bramkę dla zespołu Bengta-Arne Stroemberga zdobył w 79. minucie Martin Andersson.

W tabeli ligi szwedzkiej, po 22 kolejkach, drużyna Elfsborga zajmuje 10. miejsce, mając na koncie 24 punkty (bramki 26-44).

W miniony weekend nie grał rywal Polonii (w pierwszym meczu warszawianie przegrali 1:2) - holenderski zespół Twente Enschede, którego mecz z Feyenoordem Rotterdam został przełożony.