Po kolejkach 1-5

Więcej Moskałów

Po kolejkach 1-5

Więcej Moskałów

Pogoń ma kłopoty finansowe i dlatego więcej szans na sukces w całym konkursie daję drużynom opartym o obronę Wisły - mówi najlepszy po pięciu kolejkach "Wygraj Ligę" Zbigniew Kupczyński

Jedenastka S19 czytelnika z Dęblina nie może dostać od nas jeszcze nagrody za te kolejki, gdyż do rozegrania pozostały jeszcze dwa zaległe mecze z drugiej i trzeciej kolejki.

Robert Kowalczyk: Trzecia drużyna klasyfikacji - RKS - ma w składzie Aleksandra Osipowicza z Zagłębia, który może w zaległym meczu z KSZO odrobić stratę pięciu punktów do Pańskiego zespołu.

Zbigniew Kupczyński: W mojej jedenastce jest za to Tomasz Moskała i on także będzie miał okazję zdobyć dla mnie punkty w zaległym meczu GKS-u z Widzewem. Różnica punktowa jest niewielka i dlatego nie czuję się jeszcze zwycięzcą tej klasyfikacji.

Obrona drużyny S19 to sami piłkarze Pogoni. To na nich głównie Pan stawiał w tej edycji konkursu?

- W większości moje jedenastki - a wysłałem 200 kuponów - opierały się na obrońcach Wisły. Z defensorami Pogoni zespołów mam najmniej, ale jak na razie to one najlepiej punktują.

Czy według Pana te zespoły - z obroną Pogoni - mają szansę na wygranie całego konkursu?

- Na razie szczecinianie się trzymają. Bramkarz Siergiej Szypowski doznał kontuzji, ale swoje zdążył zrobić [dwa obronione karne - przyp. red.], pozostali też pokazali się w lidze [bramki obrońców Macieja Stolarczyka i Kazimierza Węgrzyna - przyp. red.]. Pogoń ma jednak kłopoty finansowe i trudno powiedzieć, czy te drużyny dalej będą dobrze punktować. Nie wiadomo, czy nie zostanie sprzedany Dariusz Dźwigała, którego mam w składzie. Dlatego więcej szans daję zespołom opartym na defensywie Wisły.

Który z piłkarzy S19 najmilej Pana zaskoczył?

- Bardzo dobrze rozpoczął rundę Mariusz Kukiełka. Po sześciu kolejkach ma już 26 punktów i w ostatecznym rozrachunku może okazać się najlepszym piłkarzem całej rundy. Moim ulubionym zawodnikiem jest jednak Tomasz Moskała i jak na razie mnie nie zawodzi. Szkoda, że nie ma więcej takich piłkarzy w naszej lidze.

W rankingu najlepszych drużyn mamy dwóch graczy Kupczyńskich z Dęblina. To przypadek?

- Nie. W "Wygraj Ligę" gra także mój brat Ryszard, który także udanie rozpoczął tę edycję konkursu. W klasyfikacji drużyn za pierwszą kolejkę obaj sięgneliśmy po nagrody [Zbigniew Kupczyński był trzeci, a jego brat czwarty - przyp. red.].

S19: Siergiej Szypowski (20 pkt.) - Jacek Bednarz (10), Paweł Skrzypek (10), Vaselin Dokovic (8), Kazimierz Węgrzyn (15) - Dariusz Dźwigała (16), Mariusz Kukiełka (20), Grzegorz Pater (14), Jerzy Podbrożny (20) - Tomasz Moskała (15), Michał Chałbiński (13). Razem: 161 pkt.