Losowanie piłkarskiego Pucharu Ligi

We wtorek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) odbyło się losowanie drugiej, trzeciej i czwartej rundy piłkarskiego Pucharu Ligi.

Losowanie piłkarskiego Pucharu Ligi

We wtorek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) odbyło się losowanie drugiej, trzeciej i czwartej rundy piłkarskiego Pucharu Ligi.

Puchar Ligi zostanie rozegrany po raz czwarty w historii. W rozgrywkach wezmą udział drużyny, które w sezonie 2001/2002 będą występować w pierwszej i drugiej lidze.

Dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu - Wisła Kraków (mistrz Polski) i Pogoń Szczecin (wicemistrz) - zostały rozstawione i mogą spotkać się ze sobą dopiero w finale.

W pierwszej rundzie spotkają się zespoły beniaminków drugiej ligi: Arka Gdynia rywalizować będzie z Jagiellonią Białystok, a Hutnik Kraków ze Szczakowianką Jaworzno (pierwsze mecze 14 lipca, rewanże cztery dni później).

Dwa z nich dołączą do pozostałych drugoligowców i w dziewięciu parach rozegrają drugą rundą Pucharu Ligi - mecze 25 lipca i 1 sierpnia.

Dziewięć zespołów pierwszoligowych, łącznie z beniaminkami, przystąpi do rozgrywek począwszy od trzeciej rundy - w niej rywalizacja toczyć się będzie w dziewięciu parach (mecze 8 i 22 sierpnia).

Zwycięzcy wspólnie z siedmioma najlepszymi w poprzednim sezonie ekipami ekstraklasy utworzą osiem par czwartej rundy Pucharu Ligi (terminy meczów 29 sierpnia i 2 października).

W trzech dotychczasowych edycjach Pucharu Ligi triumfowały Odra Opole, Polonia Warszawa oraz Wisła Kraków.

1. runda (14 i 18 lipca):

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok Hutnik Kraków - Szczakowianka Jaworzno

2. runda (mecze 25 lipca i 1 sierpnia):

Orlen Płock - Ceramika Opoczno Ruch Radzionków - GKS Bełchatów ŁKS Łódź - Włókniarz Kietrz Górnik Łęczna - Tłoki Gorzyce Górnik Polkowice - Hetman Zamość Arka/Jagiellonia - Lech Poznań Polar Wrocław - Zagłębie Sosnowiec Odra Opole - Hutnik/Szczakowianka Świt Nowy Dwór - KS Myszków

3. runda (mecze 8 i 22 sierpnia):

Świt/Myszków - KSZO Ostrowiec Odra Wodzisław - Widzew Łódź Odra O./Hutnik/Szczakowianka - Górnik Ł./Tłoki ŁKS/Włókniarz - Górnik P./Hetman Śląsk - Arka/Jagiellonia/Lech Polar/Zagłębie S. - RKS Radomsko Ruch Radzionków/GKS Bełchatów - Górnik Zabrze Orlen/Ceramika - GKS Katowice Stomil Olsztyn - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

4. runda (29 sierpnia i 2 października):

Odra O./Hutnik/Szczakowianka/Górnik Ł./Tłoki - Pogoń Szczecin Ruch Chorzów - Polar/Zagłebie S./RKS Radomsko Legia - Ruch Radzionków/GKS Bełchatów/Górnik Z. Polonia Warszawa - Odra W./Widzew Świt/KS Myszków/KSZO - Wisła Kraków Zagłębie Lubin- ŁKS/Włókniarz/Górnik P./Hetman Amica - Śląsk/Arka/Jagiellonia/Lech Stomil/Groclin - Orlen/Ceramika/GKS Katowice.