Tak uhonorowali Polaków z FC Porto. "Mistrzowska paczka"

InPost poinformował w mediach społecznościowych, że w Porto powstał wyjątkowy paczkomat z wizerunkiem polskiego trio występującego w barwach "Smoków". Swoje miejsce ma na nim też Józef Młynarczyk.
Jan Bednarek, Oskar Pietuszewski, Jakub Kiwior
fot. Eleven Sports

Sezon 2025/26 był wyjątkowy dla FC Porto. "Smoki" zgromadziły w lidze portugalskiej 88 punktów (28 zwycięstw, 4 remisy i 2 porażki), co pozwoliło im wrócić na szczyt. Po raz pierwszy od 2022 roku słyyny klub może cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Spory wkład w ten sukces miało trzech Polaków. Poprzedniego lata do klubu dołączyli Jan Bednarek i Jakub Kiwior, którzy są podporami defensywy. Zimą z kolei Porto kupiło z Jagiellonii Białystok Oskara Pietuszewskiego. Nastolatek świetnie wkomponował się w drużynę i także był jej ważną postacią. 

Zobacz wideo Tak Polacy bawili się na pożegnaniu Lewandowskiego

InPost docenił czterech Polaków. "Mistrzowska paczka"

Postawę polskich piłkarzy docenił InPost. Firma zdecydowała, że postawi w Porto paczkomat z wizerunkiem Bednarka, Kiwiora, Pietuszewskiego oraz legendarnego Józefa Młynarczyka. Jego obecność nie może dziwić. W przeszłości zdobył z Porto Puchar Europy (dzisiejsza Liga Mistrzów), Superpuchar Europy, Puchar Interkontynentalny.

Wzniósł w górę także trzy trofea na krajowym podwórku - dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Portugalii i raz Puchar Portugalii.

Młynarczyk występował w Porto w latach 1986-1989 i właśnie w tym klubie zakończył piłkarską karierę. Później pracował jako trener bramkarzy. Miał także wielki sukces w reprezentacji Polski - w 1982 roku zajął z nią trzecie miejsce na mistrzostwach świata. 

"Mistrzowska paczka z Polski do Porto" - tak brzmi hasło, jakim InPost zatytułował swoją akcję we współpracy z Łączy Nas Piłka. W komunikacie w mediach społecznościowych podano, że urządzenie ma swój odpowiednik także w Polsce na ulicy Portowej w Szczecinie.

Przyszły sezon także może być emocjonujący dla piłkarzy i kibiców FC Porto. Klub wraca do Ligi Mistrzów i spróbuje obronić mistrzostwo Portugalii. Lata 2011-2012 to ostatni okres, kiedy "Smoki" triumfowały w lidze dwa razy z rzędu.

Więcej o: