Adam Nawałka zrezygnował z prowadzenia Wisły Kraków

Adam Nawałka, szkoleniowiec Wisły podał się do dymisji w przedzień gry o Ligę Mistrzów. Franciszek Smuda nie potwierdza, że miałby być jego następca

Adam Nawałka zrezygnował z prowadzenia Wisły Kraków

Adam Nawałka, szkoleniowiec Wisły podał się do dymisji w przedzień gry o Ligę Mistrzów. Franciszek Smuda nie potwierdza, że miałby być jego następca

Niedługo po rezygnacji Nawałki pojawiła się nieoficjalna informacja, że Wisła ponownie zaangażowała Franciszka Smudę. Wczoraj nikt tego jednak nie potwierdził.

- Bez żartów! - oburzył się wiceprezes Wisły SSA Zdzisław Kapka.

Nawałka podjął decyzję, gdy wygasły szanse na pozyskanie chociażby Zbigniewa Grzybowskiego z Zagłębia Lubin. Dotychczasowy trener krakowian w swoim składzie chętnie widziałby też Pawła Drumlaka z Pogoni, Marcina Mięciela i Macieja Murawskiego.

- Na zatrudnienie zagranicznych zawodników jeszcze nas nie stać. Natomiast Zbigniew Grzybowski zażyczył sobie "zagranicznego" kontraktu - tłumaczył "Gazecie" prezes Wisły SSA Bogdan Basałaj.

- Rezygnację trenera Nawałki przyjęliśmy z przykrością. Musimy niezwłocznie znaleźć wyjście z tej patowej sytuacji - stwierdził Kapka.

Nawałka pozostanie nadal w klubie przy ul. Reymonta. Prawdopodobnie zajmie się koordynowanie szkolenia młodzieży. Taką funkcję pełnił, zanim w marcu, po zdymisjonowaniu Oresta Lenczyka, przejął pierwszy zespół.

Rezygnacja Nawałki zmartwiła piłkarzy. - Po przyjściu tego trenera nasza gra poprawiła się, a to jest przecież najważniejszy cel trenerskich zmian - mówił pomocnik Ryszard Czerwiec.

- Odejście trenera znacznie komplikuje sprawę, tym bardziej że wydawało się że zaczynamy łapać właściwy rytm. Ale teraz musimy czekać na nowego szkoleniowca - powiedział król strzelców ekstraklasy Tomasz Frankowski.

Dla Gazety

Adam Nawałka

były trener Wisły

- Decydując się na pracę w nowym sezonie postawiłem pewne warunki przed zarządem. Ja chcę grać w Lidzę Mistrzów, tymczasem Wisła - w mojej ocenie - to zespół wysokiej klasy, ale dwudziestu wyrównanych zawodników. Tymczasem zapadła decyzja, że nie będzie żadnych transferów. Dlatego rezygnuję i jest to ostateczna decyzja.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.