Cristiano Ronaldo wysłał Trumpowi koszulkę. Oto co na niej napisał

Cristiano Ronaldo, który ostatnie lata swojej kariery spędza na Bliskim Wschodzie przeżywa to, co dzieje się w Izraelu i Iranie. W związku z tym Portugalczyk postanowił wysłać "specjalną wiadomość" prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, który ostatnio brał udział w szczycie G7. "To wspaniałe" - zareagował polityk.
Cristiano Ronaldo wysłał specjalny prezent do Donalda Trumpa
REUTERS/Kai Pfaffenbach/screen - https://x.com/MargoMartin47/status/1934723852166434872

Cristiano Ronaldo jest jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy na świecie. Aktualnie gra w Arabii Saudyjskiej, gdzie strzela kolejne gole. Na gali Globe Soccer Awards Portugalczyk został uznany najlepszym piłkarzem Bliskiego Wschodu 2024. W obliczu eskalacji konfliktu izraelsko-irańskiego nic więc dziwnego, że 40-latkowi zależy na pokoju w tamtym regionie.

Zobacz wideo Cristiano Ronaldo: Najlepszy w historii jestem ja

"Specjalna wiadomość" od Cristiano Ronaldo do Trumpa

W Kanadzie odbywał się szczyt G7, a jednym z tematów była wojna Izraela z Iranem. Wtedy to prezydent USA Donald Trump otrzymał od piłkarza prezent ze specjalną wiadomością. Cristiano Ronaldo wysłał głowie państwa koszulkę, którą podpisał: "gramy dla pokoju". Podarunek wręczył mu Antonio Costa - przewodniczący Rady Europejskiej.

Później Antonio zamieścił w serwisie X zdjęcia z przekazania podarku i podpisał: "Do prezydenta Donalda Trumpa. Gramy dla pokoju. Jako drużyna" - czytamy.

Margo Martin, czyli asystentka i doradczyni ds. komunikacji prezydenta Donalda Trumpa, opublikowała nagranie z momentu przekazania koszulki. Słychać na nim, jak przewodniczący Rady Europejskiej mówi amerykańskiemu prezydentowi, że na koszulce jest "specjalna wiadomość".

Zobacz też: Kolega Zielińskiego i Zalewskiego uwięziony. Wokół spadają bomby

Po jej przeczytaniu prezydent USA odpowiedział: "Och, podoba mi się to. Gra o pokój". Następnie wziął koszulkę portugalskiej gwiazdy i dodał: "To wspaniałe" - podkreślił, cytowany przez serwis hola.com.

Oświadczenie państw G7

Prezydent Stanów Zjednoczonych był jednym z uczestników szczytu G7. Dzień wcześniej, czyli 14 czerwca skończył 79 lat. Podczas zgromadzenia przywódcy siedmiu państw wydali wspólne oświadczenie, w którym napisali, że "Izrael ma prawo do samoobrony". "Potwierdzamy nasze poparcie dla bezpieczeństwa Izraela" - dodano.

"Stale jasno mówiliśmy, że Iran nigdy nie będzie mógł posiadać broni jądrowej. Wzywamy, aby rozwiązanie kryzysu irańskiego doprowadziło do szerszej deeskalacji działań wojennych na Bliskim Wschodzie, w tym zawieszenia broni w Strefie Gazy" - napisano w oświadczeniu, cytowanym przez wionews.com.

Więcej o: