PZPN poszedł po rozum do głowy ws. meczu o Superpuchar Polski. "Dobra decyzja"

Telenowela związana z terminem rozegrania meczu o Superpuchar Polski wydaje się nie mieć końca. Kilka dni temu PZPN przekazał, że spotkanie ma odbyć się 7 lipca, co kategorycznie odrzuciła Jagiellonia Białystok. Za to prezes Wisły Jarosław Królewski proponował nawet przeniesienie starcia do Krakowa. W piątek Sebastian Staszewski z TVP Sport przekazał w tej sprawie nowe informacje.

Trzy dni temu PZPN przekazał zaskakującą datę rozegrania meczu o Superpuchar Polski. Związek ustalił, że Wisła Kraków (triumfator PP) i Jagiellonia (mistrz Polski) mają zmierzyć się w niedzielę 7 lipca na stadionie w Białymstoku, czyli dwa tygodnie przed startem nowego sezonu ligowego. Wcześniej spotkania te organizowano tydzień lub ewentualnie dziewięć dni przed powrotem ekstraklasy, jednak w tym roku PZPN uparł się na inny termin, co bardzo nie spodobało się mistrzom Polski.

Wszystko jasne. Będzie nowy termin meczu o Superpuchar Polski

Jagiellonia od razu zadeklarowała, że 7 lipca nie ma zamiaru grać ani organizować na swoim obiekcie tego spotkania. W tym czasie drużyna będzie dopiero wracała z obozu przygotowawczego w Opalenicy, a w dniach 5-7 lipca stadion został już zarezerwowany na Kongres Świadków Jehowy. Wówczas w całej sprawie głos zabrał Jarosław Królewski.

"W związku z decyzją o terminie rozegrania Superpucharu Polski, oraz informacjami o problemach z dostępnością stadionu Jagiellonii tego dnia - jesteśmy w stanie zorganizować mecz w Krakowie na stadionie Wisły Kraków na wspólnie wypracowanych przez kluby warunkach. Zaproponujemy takie rozwiązanie PZPN" - napisał, na co błyskawicznie odpowiedział dyrektor sportowy białostockiego klubu. "Dziękujemy, ale nie skorzystamy" - odpisał Łukasz Masłowski.

Nagle ustalenie daty meczu o krajowy superpuchar stało się ogromnym problemem. Kiedy wydawało się, że PZPN za wszelką ceną będzie dążył do rozegrania spotkania w ustalonym terminie, o zmianach w całej sprawie w piątkowe południe poinformował Sebastian Staszewski. Z jego informacji wynika, że przedstawiciele obu klubów spotkają się, aby ustalić nową datę, która będzie wygodna dla wszystkich.

"Będzie zmiana terminu meczu o Superpuchar Polski! PZPN po rozmowach z klubami zdecydował, że dojdzie do wspólnego spotkania z przedstawicielami Jagiellonii Białystok i Wisły Kraków, na którym zostanie wyznaczona inna data. Dobra decyzja." - czytamy we wpisie redaktora naczelnego TVP Sport. I trudno nie zgodzić się z ostatnim zdaniem, skoro wyznaczona przez związek data była krzywdząca dla jednej ze stron. Czekamy na dalsze informacje ws. nowego terminu.

Niebawem Jagiellonia Białystok zagra w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów ze zwycięzcą meczu FK Penevezys - HJK Helsinki, natomiast Wisła Krajów kwalifikacje do Ligi Europy rozpocznie od starcia z KF Llapi 1932.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.