Wszystko jasne! Wiemy, kto pokaże mecze polskich zespołów w pucharach

W lipcu polskie kluby rozpoczną walkę o europejskie puchary. Będziemy mogli śledzić poczynania czterech drużyn, w tym trzech z PKO Ekstraklasy i jednej z Fortuna 1. Ligi. Nie wiadomo było, gdzie będą pokazywane. Z biegiem czasu pojawiały się konkretne informacje co do transmisji naszych pucharowiczów. Teraz jest wszystko jasne ws. kompletu polskich klubów.

Eliminacje do Ligi Mistrzów od drugiej rundy zacznie Jagiellonia Białystok. W Lidze Konferencji na tym samym etapie do gry wejdą Legia Warszawa i Śląsk Wrocław. Z kolei od pierwszej rundy walkę o Ligę Europy zacznie Wisła Kraków.

Zobacz wideo To on zagra w środku pola z Austrią? "Nikt o tym nie dyskutuje"

Wszystkie mecze polskich klubów w europucharach w jednej telewizji

To już pewne. Oficjalnie ogłoszono, że mecze wszystkich czterech klubów w europejskich pucharach będą pokazywane na antenach telewizji Polsat. Najpierw ogłoszono transmisje ze spotkań Śląska i Legii, potem Jagiellonii, a na końcu Wisły.

"Choć opcje zakupu licencji sondowało kilku nadawców, to według naszych ustaleń oferty złożyło dwóch: TVP i Polsat. Teraz to właśnie stacja Zygmunta Solorza miała przeprowadzić największą ofensywę" - podawał 11 czerwca dziennikarz Sport.pl Kacper Sosnowski.

Pewne zatem, że mecze w Białymstoku, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie będą na sportowych kanałach Polsatu. Kwestia wyjazdowych spotkań musi już zostać ustalona z klubami, z którymi będą się mierzyć polskie kluby, a także z nadawcami w tych krajach.

Według naszych informacji Polsatowi najbardziej zależało na pokazywaniu polskich klubów w europejskich pucharach. Pierwsze działania zaczęły się w maju, kiedy Wisła wygrała Puchar Polski. Mecze "Białej Gwiazdy" były jednymi z popularniejszych transmisji Fortuna 1. Ligi, którą minionym sezonie pokazywał właśnie Polsat.

Wszystkie kluby były zainteresowane ofertą Polsatu i nie miały problemu z szybkim podpisaniem umów. Transmisje spotkań trzech z nich ogłoszono przed poznaniem pierwszych rywali w letnich eliminacjach. Wisła została ogłoszona we wtorek po południu, po losowaniu pierwszej rundy kwalifikacji do LE, w której krakowianie zagrają z kosowskim KF Llapi Podujevo.

Jeśli Wisła przejdzie drużynę z Kosowa, zagra w kolejnej rundzie z Rapidem Wiedeń. Jeśli przegra, to już w LKE zagra z Broendby IF. Jagiellonię czeka starcie z lepszym z pary FK Panaveżys - HJK Helsinki. Śląsk zmierzy się z łotewskim Riga FC, a Legia z lepszym z pary Caernarfon Town - Crusaders.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.