Ogromne poruszenie. Zasłużony klub z Izraela przenosi się do Polski!

Wicemistrz Izraela Maccabi Hajfa na mecze w tegorocznych eliminacjach do europejskich pucharów przenosi się do Łodzi. Informacja, którą w niedzielę przekazał izraelski klub, od razu wywołała w Polsce spore poruszenie. Wielu kibicom decyzja władz stadionu się nie podoba. Na zamieszanie zareagowali już przedstawiciele ŁKS-u, którzy umywają ręce.

Stadion ŁKS-u Łódź tego lata będzie gościł u siebie mecze europejskich pucharów. Niestety nie z udziałem samego ŁKS-u, który spadł do I ligi, a izraelskiego Maccabi Hajfa. Ze względu na wojnę izraelsko-palestyńską wicemistrzowie Izraela musieli sobie znaleźć "domowy" obiekt za granicą. Padło na Stadion Miejski im. Władysława Króla. Wokół sprawy narosło wiele kontrowersji.

Zobacz wideo Polska miss Euro znów zachwyca! Szaleństwo przed stadionem

Mecze el. do Ligi Konferencji w Łodzi. Fani niezadowoleni

Informację na ten temat przekazało w niedzielę Maccabi. - Zespół domowe mecze w eliminacjach Ligi Konferencji będzie rozgrywał na Stadionie ŁKS-u w Łodzi. Losowanie drugiej rundy w najbliższą środę - przekazano na oficjalnym profilu klubu w portalu X.

W Polsce wiadomość nie została przyjęta zbyt entuzjastycznie. Spora część kibiców wyrażała w komentarzach swoje niezadowolenie. Wszystko przez działania izraelskiej armii w Strefie Gazy. Izrael oskarżany jest o zbrodnie wojenne na Palestyńczykach. Na początku kwietnia w wyniku izraelskiego ostrzału zginął zaś polski obywatel, zaangażowany w pomoc humanitarną.

ŁKS odcinają się decyzji ws. Maccabi Hajfa. "Nie ma żadnego związku"

Protesty fanów nie pozostały bez echa. Do sprawy odniosły się w serwisie X władze ŁKS-u. - Informujemy, że ŁKS Łódź nie ma żadnego związku z organizacją meczów klubu Maccabi Hajfa w europejskich pucharach na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla. Pytania dotyczące tej sprawy należy kierować do administratora obiektu, czyli do Pana Macieja Łaskiego, prezesa zarządu Miejskiej Areny Kultury i Sportu - napisano.

Krótkim wpisem podzielił się także prezes klubu z Łodzi, Tomasz Salski. - Pozwolicie, że nie będę komentował pomysłów MAKiSu - uciął temat.

Maccabi Haifa rywalizację w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy rozpocznie od drugiej rundy. Swoje mecze rozegra 25 lipca i 1 sierpnia. Na razie nie wiadomo, które spotkanie odbędzie się w Łodzi. Losowanie odbędzie się w najbliższą środę 19 czerwca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.