Messi odmówił reprezentacji Argentyny. "Będę tęsknił"

Leo Messi właśnie przygotowuje się do rozpoczęcia Copa America z reprezentacją Argentyny. Ten turniej może być dla niego ostatnim w karierze. Legenda przed startem zmagań sama przyznała, że coraz intensywniej myśli już o przejściu na piłkarską emeryturę. - Będę tęsknił za tymi drobnymi rzeczami - przyznał Messi w rozmowie z ESPN.

Leo Messi i reprezentacja Argentyny za chwilę rozpoczną Copa America, którego są głównymi faworytami. Mistrzowie świata są obrońcami tytułu prestiżowego turnieju i tym razem również z pewnością powalczą o triumf. Liderem zespołu ma być nie kto inny, jak Leo Messi, dla którego może być to ostatni wielki turniej w karierze.

Zobacz wideo Tak Polacy chcą grać na Euro. "My to potrafimy"

Leo Messi mówi o zakończeniu kariery. "Robiłem to przez całe życie"

Reprezentacja Argentyny weźmie również udział w igrzyskach olimpijskich, ale tam Messi się już nie pojawi. Media spekulowały, czy 36-latek postanowi wspomóc kadrę, ale sam uznał, że nie ma już do tego zdrowia. 

- Dwa turnieje z rzędu to byłoby już za dużo. Muszę wybierać ostrożnie. Miałem szczęście, że byłem już na igrzyskach i wygrałem. To wyjątkowa impreza, inna od wszystkich innych - powiedział triumfator IO z 2008 roku w rozmowie z ESPN. 

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że czas Messiego w świecie futbolu powoli dobiega końca. Ośmiokrotny zwycięzca Złotej Piłki od lipca 2023 roku jest zawodnikiem Interu Miami i prawdopodobnie tam dogra już ostatnie lata swojej kariery. Przynajmniej sam tak uważa. 

- Myślę, że Inter Miami będzie moim ostatnim klubem - twierdzi Argentyńczyk, którego umowa wygasa 31 grudnia 2025 roku. Przyjazd tutaj z Europy był trudnym krokiem. Pozwolił jednak spojrzeć na wszystkie sprawy z innej perspektywy - twierdzi Messi. 

A kiedy prawdopodobnie najlepszy piłkarz w historii ma zamiaru udać się na emeryturę? Tego nie powiedział, ale jest pewny, że nie będzie grał już długo. - Wiem, że koniec jest coraz bliżej i chce się dobrze bawić. Pewnego dnia będę tęsknił za tymi drobnymi rzeczami. Robiłem to całe życie, cieszyłem się treningami, dniem meczowym. Teraz obawiam się już, że pewnego dnia to się skończy - podsumował. 

Leo Messi i reprezentacja Argentyny zmagania na Copa America rozpoczną 21 czerwca meczem z Kanadą. W grupie zmierzą się także z Chile i Peru. Wcześniej, bo w nocy z piątku 14 na sobotę 15 czerwca o 2:00 zagrają ostatni sparing z Gwatemalą.  

Czy Leo Messi jest najlepszym piłkarzem w historii?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.