Wielka rewolucja w Wieczystej. Wychowanek Sevilli oficjalnie w klubie

Kadrowa rewolucja w Wieczystej Kraków trwa najlepsze. Zaraz po awansie do II ligi klub ogłosił rozstanie z aż 18 zawodnikami. Do Wieczystej przyszło za to już sześciu nowych graczy. Ostatni z nich podpisał kontrakt w środę. To hiszpański napastnik, wychowanek Sevilli.

Miniony sezon zakończył się dużym sukcesem Wieczystej Kraków. Drużyna Sławomira Peszki awansowała do II ligi, pewnie wygrywając rozgrywki III ligi w grupie IV. Wieczysta zdobyła 78 punktów w 34 meczach i wyprzedziła o osiem punktów drugą w tabeli Siarkę Tarnobrzeg.

Zobacz wideo Cezary Kulesza ujawnia! Ależ reakcja na kontuzje kluczowych piłkarzy

W Krakowie nikt jednak nie zadowala się awansem na poziom centralny. Wieczysta mierzy wyżej, dlatego zaraz po zakończeniu rozgrywek klub poinformował o prawdziwej rewolucji w kadrze. Z Wieczystej latem odejdzie co najmniej 18 zawodników!

O odejściu piłkarzy klub poinformował w jednym komunikacie. Dowiedzieliśmy się z niego, że z Wieczystej odejdą Patryk Kołodziej, Jakub Bąk, Patrik Misak, Bartosz Plewka, Maciej Jankowski, Denys Faworow, Patryk Letkiewicz, Michał Mak, Hennos Asmelash, Kacper Skrobański, Błażej Sapielak, Szymon Rygiel, Ante Aralica oraz Jakub Murawski.

Wieczysta przekazała też informacje o tym, że nie przedłuży kontraktów z zawodnikami, którzy w ostatnim czasie przebywali w rezerwach, mimo że wcześniej byli członkami pierwszej drużyny. W tym gronie znaleźli się Mateusz Gamrot, Emmanuel Kumah, Dawid Linca oraz Przemysław Kapek.

Wieczysta sprowadziła hiszpańskiego napastnika

Co oczywiste, Wieczysta nie tylko pozbywała się zawodników, ale też ruszyła na zakupy. Jeszcze pod koniec zeszłego sezonu klub poinformował, że w przyszłym sezonie w jego barwach zagrają Daniel Mikołajewski, Oskar Mielcarz oraz Daniel Sandoval.

W ostatnich dniach do tego grona dołączyło dwóch byłych zawodników Radomiaka Radom. Ekstraklasę na II ligę zamienili Michał Feliks oraz Lisandro Semedo, który w poprzednim sezonie zdobył cztery bramki na najwyższym poziomie ligowym.

W środę Wieczysta pochwaliła się kolejnym wzmocnieniem. Został nim hiszpański napastnik Rafael Gonzalez "Chuma". To 27-letni wychowanek Sevilli, który w przeszłości grał m.in. w Cordobie, Levante B, Xerez, San Roque oraz Murcii.

Ostatni półtora roku Chuma spędził w trzecioligowej hiszpańskiej Meridzie. W poprzednim sezonie zdobył dziewięć bramek w 34 występach. W sumie w tym klubie rozegrał 50 meczów, strzelił 12 goli, miał cztery asysty. Hiszpan podpisał z Wieczystą dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia go o rok.

Chuma to były reprezentant Hiszpanii do lat 16. W tej kadrze zagrał dwa razy, występując w dwóch spotkaniach towarzyskich przeciwko Węgrom w 2013 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.