Grali grupowi rywale Polaków. No i nie mamy optymistycznych wieści [WIDEO]

Reprezentacja Polski pierwszy mecz na Euro 2024 zagra z Holandią i raczej nie jest to dobra informacja. Pierwsi rywale Biało-Czerwonych po raz kolejny potwierdzili znakomitą formę i w poniedziałkowy wieczór bardzo pewnie wygrali u siebie z Islandią. To już drugie z rzędu, bardzo przekonujące zwycięstwo Holendrów.

Reprezentacja Holandii będzie pierwszym rywalem reprezentacji Polski na Euro 2024. Oczywiście piłkarze Rolanda Koemana są faworytami do wyjścia z grupy, a przed samym turniejem udowadniają dlaczego. W ostatnich sparingach poszło im znakomicie. Najpierw bez problemów ograli Kanadę aż 4:0, a w poniedziałek nie dali szans Islandii.

Holandia znów wygrywa. Rywale Polaków straszą przed Euro 2024

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wiadomo było, że Islandia jest dla Holandii raczej niezbyt trudnym rywalem. Faworyci od pierwszego gwiazda kontrolowali spotkanie i chociaż ich posiadanie piłki nie powalało, to już w 23. minucie wyszli na prowadzenie. Do siatki na 1:0 trafił Xavi Simmons, który wykorzystał świetnie zgranie głową Denzela Dumfriesa za plecy obrońców.

Do przerwy więcej goli nie padło, ale dominację Holandii podkreśla fakt, że Islandia nie oddała ani jednego strzału i rzadko zbliżała się do pola karnego rywali. Jeden rzut różny również nieszczególnie zagroził faworytom spotkania.

Już na samym początku drugiej części meczu Holendrzy pokazali, że ich arsenał to nie jedynie szybkie akcje skrzydłem, ale również stałe fragmenty gry. Po niezłym dośrodkowaniu w pole karne po rzucie rożnym piłkę zgrał Nathan Ake, a najwyżej w powietrze wyskoczył Virgil van Dijk. Kapitan Holandii mocnym strzałem głową podwyższył na 2:0.

Po drugiej bramce przyszli rywale Polaków nieco zwolnili tempo i dali rywalom tworzyć swoje okazje. Islandia zaczęła oddawać strzały, ale nie była w stanie przebić się przez szczelną obronę. Trener Koeman przeprowadził szybkie pięć zmian i przetestował jeszcze kilku graczy przed najważniejszymi meczami. Jeden z nich - Donyell Malen w 79. minucie gry podwyższył wynik na 3:0, wykorzystując podanie do Memphisa Depaya.

Asystent przy golu mógł dać drużynie kolejną bramkę już dwie minuty później, ale sędziowie anulowali trafienie przez zagranie ręką. Piłka wpadła jednak do siatki, ale dopiero w doliczonym czasie gry. Wynik spotkania ustalił napastnik Wout Weghorst, który wszedł na boisko dziesięć minut wcześniej.

Finalnie faworyci meczu wygrali go 4:0 bez większych problemów. W ostatnich dwóch meczach przed Euro 2024 Holandia zdobyła więc osiem goli i ani razu nie wyciągała piłki z własnej siatki. Mecz z Polską zaplanowano na niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00 na stadionie w Hamburgu.

Holandia - Islandia 4:0 (1:0)

Bramki: Simmons 23', van Dijk 49', Malen 79', Weghorst 90+4'