Rywale Polaków miażdżą przed Euro 2024. Totalna demolka w 13 minut [WIDEO]

Reprezentacja Holandii będzie pierwszym rywalem Polski na Euro 2024. Drużyna prowadzona przez Ronalda Koemana ma za sobą pierwsze z dwóch spotkań towarzyskich przed turniejem. I pokazała, że jest w bardzo dobrej dyspozycji, gdyż wysoko pokonała Kanadę. Wszystkie gole padły w drugiej połowie, Holendrzy potrzebowali zaledwie 13 minut, aby trzy razy pokonać bramkarza rywali. Znaczący wkład w wygraną miały największe gwiazdy, m.in. Virgil van Dijk i Memphis Depay.

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu Euro 2024 zmierzy się z Holandią. - Jeśli chodzi o defensywę, Polacy są bardzo silni. Grają pięcioma obrońcami, mają trzech pomocników w środku i dwóch napastników, a jednym z nich jest Lewandowski, który nadal regularnie strzela bramki - tak polski zespół scharakteryzował Ronald Koeman, selekcjoner Holendrów. Ale i jego zespół ostatnim meczem zapracował na pochwały.

Holandia pokazała moc przed Euro 2024. Zdemolowała Kanadę

W czwartek 6 czerwca Holendrzy rozegrali pierwszy z dwóch sparingów przed mistrzostwami Europy, ich rywalem była Kanada. W pierwszej połowie przeważali, lecz nie byli w stanie zdobyć bramki (oddali tylko dwa celne strzały).

Rozkręcili się dopiero po przerwie. Pięć minut po wznowieniu gry piłkę na prawym skrzydle dostał Jeremie Frimpong. I bez zastanowienia dośrodkował w pole karne, gdzie Memphis Depay uciekł obrońcom i z bliska trafił do bramki.

Kilka minut później Frimpong sam mógł cieszyć się z gola. Po tym, jak otrzymał prostopadłe podanie, ruszył na bramkę Kanadyjczyków. Jego centra została zablokowana przez Alphonso Daviesa, więc zawodnik Bayeru Leverkusen zdecydował się na strzał. Uderzył mocno, w kierunku dalszego słupka, przez co Dayne St. Clair nie był w stanie skutecznie interweniować.

Holendrzy dążyli do zdobycia kolejnych bramek i dopięli swego w 63. minucie. Wtedy błysnął Wout Weghorst, który kilka chwil wcześniej pojawił się na boisku. Najpierw pomógł w rozprowadzeniu akcji, a potem wykorzystał błąd St. Claira i z bliska popisał się skuteczną dobitką.

Trzy gole w 13 minut sprawiły, że w dalszej części spotkania Holendrzy nie musieli forsować tempa. Choć i tak udało im się strzelić jeszcze jednego gola. W ostatnich minutach Virgil van Dijk przytomnie zachował się w zamieszaniu po rzucie rożnym, wzbił się wysoko i uderzeniem głową ustalił wynik na 4:0.

Holandia - Kanada 4:0

gole: Memphis Depay 50', Jeremie Frimpong 57', Wout Weghorst 63', Virgil van Dijk 83'

Ostatnie spotkanie towarzyskie przed Euro 2024 Holendrzy rozegrają 10 czerwca, ich rywalem będzie Islandia. Natomiast 16 czerwca zainaugurują turniej meczem z Polakami.