Wieczysta ogłasza kolejny transfer! Nietypowe wzmocnienie prosto z Hiszpanii

Wieczysta Kraków wreszcie osiągnęła długo wyczekiwany w klubowych gabinetach awans do II Ligi. Wyższy poziom rozgrywkowy to także lepsza pozycja negocjacyjna do ściągania nowych zawodników. Po Danielu Mikołajewskim z Podbeskidzia Bielsko-Biała, na grę w krakowskim zespole skusił się hiszpański skrzydłowy Daniel Sandoval. To zaskoczenie, bo Wieczysta zwykle decyduje się na znane nazwiska.

Projekt Wieczystej Kraków dokonał w tym sezonie bardzo ważnego kroku i awansował na szczebel centralny. Zespół prowadzony przez Sławomira Peszkę w cuglach wygrał grupę IV III ligi i już może szykować się na rywalizację z KKS-em Kalisz, Wisłą Puławy, Polonią Bytom czy Podbeskidziem Bielsko-Biała w II lidze. To właśnie z tego ostatniego klubu krakowianie ściągnęli pierwszego zawodnika na nowy sezon, czyli środkowego obrońcę Daniela Mikołajewskiego.

Zobacz wideo Michał Probierz stawia sprawę jasno: Nikogo nie będę się pytał

Wieczysta znalazła wzmocnienie w Hiszpanii

Teraz przyszedł czas na kolejne wzmocnienie, tym razem prosto z Hiszpanii. Wieczysta ogłosiła oficjalnie, że jej szeregi wzmocni Daniel Sandoval. To 26-letni skrzydłowy z hiszpańskiego trzecioligowca Merida AD. W minionym sezonie rozegrał 30 spotkań w Primera Federacion Gr. II. Strzelił sześć goli i dorzucił cztery asysty. Sandoval jak dotąd niemal wszystkie mecze w swojej karierze rozegrał w trzeciej lidze hiszpańskiej, choć rozegrał kilka minut na poziomie drugiej ligi w barwach Realu Oviedo. 

Dziś Ekstraklasa, jutro II liga? Wieczysta zaczyna kuszenie

Jak poinformowała Wieczysta, Sandoval podpisał kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok. To z całą pewnością nie koniec wzmocnień krakowskiego klubu. Według medialnych doniesień drugoligowiec już ma kusić graczy z Ekstraklasy. Z Wieczystą łączeni byli już m.in. Daniel Szczepan (Ruch Chorzów), Adam Zrelak (Warta Poznań), Dawid Abramowicz (Radomiak Radom) czy nawet... Afimico Pululu z mistrza Polski Jagiellonii Białystok.

W ich kręgu zainteresowań znaleźć się też miał ważny gracz awansującego do Ekstraklasy GKS-u Katowice, napastnik Sebastian Bergier. Czy krakowianie znów kogoś namówią na regres sportowy, ale progres finansowy? Nie da się tego wykluczyć. Wpierw jednak oficjalne pożegnanie z III ligą, gdy w piątek 7 czerwca rozegrają ostatni mecz sezonu ze Starem Starachowice. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.