Sensacyjna oferta dla Jose Mourinho. Wyłożyli na stół 150 milionów euro!

Jose Mourinho od kilku miesięcy pozostaje na bezrobociu, aczkolwiek nie brakuje spekulacji dotyczących jego przyszłości. Był łączony z topowymi europejskimi klubami oraz z tymi z Arabii Saudyjskiej. I to właśnie ten drugi kierunek może być dla niego bardzo kuszący. W programie stacji Digi Sport Giovanni Becali, były agent piłkarski i przyjaciel Portugalczyka, przekazał sensacyjne wieści. Na stole ma leżeć oferta opiewająca na 150 mln euro. Co na to Mourinho?

Jose Mourinho kilka miesięcy temu został zwolniony z AS Romy. Od tamtego czasu pozostaje bez pracy, choć jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, nie może narzekać na brak zainteresowania. Był łączony z Bayernem Monachium, Chelsea, West Hamem czy klubami z Turcji i Arabii Saudyjskiej.

Zobacz wideo Malarz: Feio jest konkretnym i wymagającym trenerem

To będzie kolejny klub Jose Mourinho? Kuszą go Saudyjczycy

Kilka tygodni temu dziennikarz Ben Jacobs poinformował, że słynnym Portugalczykiem interesuje się Al-Qadsiah. To beniaminek ligi saudyjskiej, będący własnością koncernu paliwowego Aramco, który chce rzucić wyzywanie wielkim klubom, zarządzanym przez Fundusz Inwestycji Publicznych (PIF): Al-Hilal, Al-Nassr, Al-Ahli oraz Al-Ittihad. Pomóc miałoby w tym właśnie zatrudnienie Mourinho.

Zakusy ze strony Saudyjczyków potwierdził niedawno Giovanni Becali, były agent piłkarski oraz przyjaciel portugalskiego trenera. - Prowadzi obecnie negocjacje z najbogatszym koncernem naftowym świata. Klub awansował z drugiej do pierwszej ligi (poza Al-Qadsiah dokonały tego Al-Kholood i Al-Orubah - red.). Spotkali się. (...) Ma propozycję kontraktu na 150 mln euro - zdradził w programie rumuńskiej stacji Digi Sport.

Zdaniem Becalego na ten moment byłby skłonny podpisać roczny kontrakt i pracować w roli doradcy. Ale nie spieszy się z wyjazdem. - Nie chce teraz tam jechać, bo nie mają stadionu. Poza tym chciałby sprowadzić 10-12 graczy. (...) Jeśli ma wyjechać do Arabii Saudyjskiej, to chce zostać tam na 4-5 lat. (...) Jeśli tam trafi, chce zdobyć mistrzostwo - wyjaśnił.

Co za wieści ws. Jose Mourinho. "Siedzi przy telefonie i nie wie, co robić"

Generalnie portugalski trener wydaje się być otwarty na kolejne wyzwania. Choć jest pewien problem. - Chce podpisać kontrakt (w innej lidze - red.), ale na rok nikt go nie przyjmie. Jest w trybie gotowości. Po prostu siedzi przy telefonie i nie wie, co robić - zakończył Becali.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.