Znamy rywali Polaków w ćwierćfinale mistrzostw Europy! Nie będzie łatwo

Reprezentacja Polski świetnie zaprezentowała się w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy U-17 i bardzo pewnie pokonała Słowację 4:0. Tym samym zakończyła zmagania na drugim miejscu z dorobkiem czterech punktów i awansowała do ćwierćfinału. I poznała już również kolejnego rywala. Polaków będzie czekać teraz bardzo trudne zadanie.

Reprezentacja Polski U-17 nie rozpoczęła trwających mistrzostw Europy w dobrym stylu. W pierwszym meczu przegrała 0:2 z Włochami. W kolejnym spotkaniu spisała się już lepiej i zremisowała 2:2 ze Szwecją. Tym samym poniedziałkowe starcie ze Słowacją było bardzo ważne, a Polacy nie zawiedli i pokazali klasę. 

Zobacz wideo Inwazja kibiców Legii na murawę! Stewardzi mieli ręce pełne roboty

Reprezentacja Polski awansowała do ćwierćfinału. Znamy rywala

Nie dali większych szans rywalom i bez żadnych problemów wygrali aż 4:0. Tym samym zakończyli zmagania w grupie na drugim miejscu z dorobkiem czterech punktów i awansowali do ćwierćfinału. Poznali już także kolejnego rywala. Czekać ich będzie rywalizacja z Portugalią. 

Najbliżsi przeciwnicy reprezentacji Polski zajęli pierwsze miejsce w grupie D i mieli na koncie sześć punktów. Na początku po wyrównanym meczu pokonali 2:1 Hiszpanów. Następnie rozegrali kapitalne zawody z Anglią i wygrali 4:1. W ostatniej kolejce jednak zawiedli. W spotkaniu z Francją spisali się bardzo słabo i przegrali 1:2. 

W minionych latach reprezentacja Polski U-17 grała z Portugalią sześć razy. I nasi piłkarze wypadają pod tym względem niekorzystnie. Czterokrotnie wygrywali Portugalczycy, raz Polacy a w jednym meczu padł remis. Ostatni raz drużyny rywalizowały w październiku zeszłego roku w meczu towarzyskim. Wówczas Portugalia wygrała 5:2. Do tego Portugalczycy są także wielokrotnymi mistrzami Europy do lat 17. Ostatni raz trofeum udało im się zdobyć w 2016 roku. 

Wszystkie pary ćwierćfinałowe mistrzostw Europy U-17

  • Czechy vs Dania
  • Austria vs Serbia
  • Włochy vs Anglia
  • Portugalia vs Polska

Spotkanie reprezentacji Polski z Portugalią odbędzie się w najbliższy czwartek. Obecnie nie znamy jeszcze godziny jego rozpoczęcia. 

Czy reprezentacja Polski awansuje do półfinału?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.