Ależ pięknie to wygląda! Oto tabela "polskiej" grupy na ME

Polska reprezentacja młodzieżowa do lat 17 nadal jest w grze o mistrzostwo Europy. W decydującym spotkaniu grupowym biało-czerwoni pokonali Słowację 4:0. Taki wynik oznacza, że w grupie C ustępują tylko Włochom. Zarówno Polacy, jak i zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego awansowali do fazy pucharowej. Tak wygląda sytuacja w tabeli.

Spotkanie ze Słowacją jawiło się jako najłatwiejszy grupowy mecz biało-czerwonych. Po inaugurującej porażce z Włochami (0:2) i remisie ze Szwecją (2:2) jasne było, że Polacy nadal mają szansę na wyjście z grupy. Musieli pokonać Słowaków i liczyć, że Włochy nie przegrają ze Szwecją.

Polacy grają dalej. Co za widok!

Tak też się stało. Biało-czerwoni bez najmniejszych problemów wygrali 4:0, a zespół z Półwyspu Apenińskiego zwyciężył 2:1 i z kompletem punktów wygrał grupę.

- Biało-Czerwoni już do przerwy pokazali, że spełnią swój obowiązek - czyli zwycięstwo. Po dwóch kwadransach było 2:0. Izunwanne świetnie podał ze środka boiska do wychodzącego na czystą pozycję na prawym skrzydle Szczepaniaka, ten podał na czwarty metr do Pietuszewskiego, który pięknym, technicznym strzałem piętą, podwyższył prowadzenie - tak spotkanie relacjonował dziennikarz Sport.pl Paweł Matys. W drugiej połowie Izunwanne i Gieroba dobili Słowaków.

Polacy jako drugi zespół w grupie C także zagrają w 1/4 finału. Czekają na rywala, którym będzie zwycięzca niezwykle silnej grupy D. Rywalizują w niej Portugalczycy, Anglicy, Francuzi i Hiszpanie.

Awans oznacza także, że biało-czerwoni mogą wciąż powtórzyć sukcesy sprzed lat. Podczas EURO U-17 zdarzało im się sięgać po medale. Po raz ostatni w najlepszej czwórce turnieju byli w 2012 roku. Członkiem tamtej drużyny był między innymi Mariusz Stępiński - późniejszy uczestnik seniorskiego EURO 2016.

W 1993 roku Polacy zdobyli złoto, a w 1999 srebro. Brązowy medal stawał się ich udziałem w 1990 roku.