Absolutny skandal. Po ostatnim meczu kibice wpadli w furię. Gdzie jest granica? [WIDEO]

Fenerbahce Stambuł zakończyło sezon tureckiej SuperLig pięknym zwycięstwem 6:0 nad Istanbulsporem. Jednak po meczu fani drużyny Sebastiana Szymańskiego wcale nie celebrowali, nie cieszyli się wynikiem aż 99 pkt w tabeli. Problem polegał bowiem na tym, że ten kosmiczny wynik... nie dał im mistrzostwa kraju. Właśnie ten brak trofeum wywołał absolutną furię kibiców. Jednego z nich zaś bardzo mocno poniosło.

Czy możliwe jest, by zespół, który przegrał w całym sezonie tylko jeden mecz, zremisował zaledwie sześć, wygrał całą resztę, w Top 20 najlepszych strzelców ligi miał aż pięciu swoich ludzi i ogólnie zgromadził aż 99 pkt, nie wygrał mistrzostwa kraju? Otóż jest to jak najbardziej możliwe. Trzeba mieć tylko równie wielkiego potwora za rywala. 

Zobacz wideo Wzruszające pożegnanie Josue. Żyleta dała czadu

Galatasaray i Fenerbahce jak Manchester City i Liverpool?

To, co w zakończonym niedawno sezonie tureckiej SuperLig zrobiły Fenerbahce oraz Galatasaray, przechodzi ludzkie pojęcie. Różnica między tą dwójką a trzecim w tabeli Trabzonsporem wyniosła kosmiczne 22 punkty. Nieprawdopodobny wyścig trwał praktycznie do samego końca. Ostatecznie wygrała go "Galata", która zgromadziła niebotyczne 102 pkt i sprawiła, że piłkarze Fenerbahce mogli tylko popatrzeć z niedowierzaniem i zapytać "co mogliśmy więcej zrobić?". Zupełnie jak Liverpool w sezonie 2018/19 Premier League, gdzie przegrali o punkt tytuł z Manchesterem CIty, mimo że zgromadzili ich aż 98.

Jakby zamienić im tę jedyną porażkę ligową z Trabzonsporem na remis, to zostaliby chyba pierwszym niepokonanym zespołem w historii futbolu bez mistrzostwa. A przynajmniej historycy i statystycy musieliby się sporo naszukać czy coś takiego się kiedyś gdzieś zdarzyło. Jednak odmienne zdanie w kwestii tego czy dało się zrobić więcej, zdają się mieć fani Fenerbahce. Brak tytułu mistrzowskiego, na który czekają już od sezonu 2013/14, absolutnie ich rozwścieczył. Swoje niezadowolenie postanowili okazać na ulicach Stambułu, a tam skandal wywołała jedna z nagranych scen.

Stambuł sceną pokazu furii. Jednego z kibiców mocno poniosło

Do sieci trafił filmik, na którym widać jak jeden z kibiców wspiął się na lampę z zawieszonym plakatem prezydenta Fenerbahce Aliego Koca. Następnie zaczął on... wściekle dźgać nożem płótno z wizerunkiem prezesa. Grupa zgromadzonych wokół fanów w większości mu przyklaskiwała. Ofiarami ich furii padły też pobliskie kosze na śmieci czy ławki. Dla Fenerbahce to już trzecie wicemistrzostwo z rzędu. Wcześniej przegrywali je też z Galatasaray (2022/23) oraz z Trabzonsporem (2021/22). Sebastian Szymański w 37 meczach strzelił 10 goli oraz zanotował 12 asyst.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.