Zrobili z Wieczystej miazgę w 26 minut. "Pan Kwiecień będzie zły po takim wpierdzielu"

Wieczysta Kraków była już pewna awansu do II ligi na trzy kolejki przed końcem sezonu dzięki wygranej 1:0 nad Świdniczanką Świdnik i porażce 1:3 w meczu Siarka Tarnobrzeg - Wisłoka Dębica. W 32. kolejce Wieczysta grała na wyjeździe z Siarką. Ten mecz przeszedł do historii, bo zespół Sławomira Peszki stracił sześć goli w 26 minut w drugiej połowie. "To taki jednak mocny prztyczek w nos Wieczystej. Pewnie pan Kwiecień będzie zły" - czytamy na portalu X.

Wieczysta Kraków w końcu wywalczyła awans na szczebel centralny i zagra w II lidze. Awans zespołu Sławomira Peszki stał się faktem na trzy kolejki przed końcem sezonu, gdy wygrał 1:0 ze Świdniczanką Świdnik, a Siarka Tarnobrzeg przegrała 1:3 z Wisłoką Dębica. Po zapewnieniu sobie awansu głównym tematem wokół Wieczystej było nagranie z Jackiem Góralskim, na którym były reprezentant Polski... wypił butelkę wódki. Temat trafił do Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który ma teraz zająć się tą sprawą.

Zobacz wideo Polski "Ted Lasso" przerwał wywiad i przytulił rywala. Piękna chwila

- Znając plany Wojciecha Kwietnia i jego możliwości, ja bym się nie zdziwił, jakby Wieczysta wydała najwięcej latem ze wszystkich naszych klubów. To jest całkiem możliwe. Myślę, że nawet kilka milionów euro. To by nie było kłopotem - mówił Łukasz Olkowicz, dziennikarz "Przeglądu Sportowego" w programie "Pogadajmy o piłce".

W 32. kolejce Wieczysta rywalizowała w Tarnobrzegu z miejscową Siarką. Jesienią Wieczysta wygrała 3:0.

Wieczysta straciła aż sześć goli. "Popisówka" Siarki w Tarnobrzegu

Po pierwszej połowie Wieczysta prowadziła 1:0, a w ostatniej akcji gola strzelił Michał Mak. Wydawało się, że do niespodzianki nie dojdzie i Wieczysta wygra po raz 25. w tym sezonie III ligi. Siarka potrzebowała 26 minut, by strzelić rywalowi sześć goli w drugiej połowie. Po dwa gole strzelili Kamil Orlik i Kosei Iwao, a po bramce zdobyli Szymon Feret i Piotr Cichocki. W 83. minucie Wieczysta trafiła po raz drugi za sprawą Michała Fidziukiewicza.

Najwyższa porażka Wieczystej w ostatnich miesiącach stała się faktem. Wśród kibiców czy ekspertów nie brakowało pochwał skierowanych w stronę Siarki. "Walec się rozpędził. 6-1. No, to taki jednak mocny prztyczek w nos Wieczystej. Pewnie pan Kwiecień będzie zły po takim wpierdzielu. Chyba najwyższa porażka w erze Kwietnia. Fiesta w Tarnobrzegu" - pisał Maciej Szcześniewski. "Popisówka Siarki" - dodaje Tomasz Urban z Viaplay.

I Wieczysta, i Siarka mają przed sobą jeszcze po dwa mecze w sezonie III ligi. Zespół Peszki zagra jeszcze z Czarnymi Połaniec (01.06) i Starem Starachowice (8.06), natomiast podopieczni Dariusza Kantora będą rywalizować z NKP Podhalem Nowy Targ (01.06) oraz Świdniczanką Świdnik (08.06).

Czy Wieczysta Kraków awansuje w swoim pierwszym sezonie do I ligi?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.