Co za finał sezonu w II lidze. Wracają na zaplecze Ekstraklasy po 6 latach!

Pogoń Siedlce po ostatnich niepowodzeniach skomplikowała sobie sytuację w II lidze i do ostatniej kolejki musiała drżeć o promocję. Ale w meczu z Wisłą Puławy pokazała, że zasłużyła na grę w wyższej klasie rozgrywkowej, do której awansowała z pierwszego miejsca. O ile rywalizacja o baraże nie przyniosła niespodzianek, o tyle bardzo ciekawie było w walce o utrzymanie - wielkim przegranym okazała się Skra Częstochowa. Oto wyniki oraz tabela po 34. kolejce II ligi.

Pogoń Siedlce w końcówce sezonu II ligi robiła wiele, aby w spektakularny sposób wypuścić z rąk awans. W meczu z GKS-em Jastrzębie straciła dwa gole w doliczonym czasie gry i przegrała 3:4. A kilka dni później w doliczonym czasie spotkania z Chojniczanką Chojnice zmarnowała rzut karny i poległa 2:3. W ostatniej kolejce grała w Puławach z miejscową Wisłą, a ewentualna porażka mogłaby skutkować utratą miejsca dającego bezpośredni awans.

Zobacz wideo Legionistki mówią, co słyszą od facetów. "Przyjdź do nas na Orlika"

Zapadły rozstrzygnięcia w II lidze. Pogoń Siedlce uniknęła wielkiej kompromitacji

Siedlczanie chcieli jak najszybciej zdobyć bramkę, która dałaby im względny komfort. Wystarczyło im 21 minut, wtedy trafił Lukas Hrnciar. A niecały kwadrans później ich sytuacja stała się jeszcze lepsza, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Radosław Seweryś z Wisły.

W drugiej połowie Pogoń skorzystała z gry w przewadze. W 55. minucie bardzo dobre podanie dostał Przemysław Misiak i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza puławian. Później gola strzelił jeszcze Mateusz Majewski i skończyło się wynikiem 3:0 dla gości. Dzięki temu zakończyli oni sezon na pierwszym miejscu, a to za sprawą porażki Kotwicy Kołobrzeg (już w poprzedniej kolejce zapewniła sobie awans do I ligi) z Sandecją Nowy Sącz. Pogoń wraca do I ligi po sześciu latach, ostatnio grała w niej w sezonie 2017/18.

Żadnych niespodzianek nie było w walce o baraże. Solidarnie zwycięstwa odniosły KKS Kalisz, Stal Stalowa Wola, Chojniczanka Chojnice oraz Polonia Bytom, dzięki czemu nadal mogą marzyć o awansie do I ligi.

Ależ walka o utrzymanie w II lidze. Zadecydowała mała tabela

Niezwykle ciekawie było za to w walce o utrzymanie. Przed ostatnią kolejką szans na pozostanie w II lidze nie miały Sandecja Nowy Sącz i Stomil Olsztyn. A zagrożonych spadkiem było jeszcze aż sześć zespołów. Po porażce z Polonią Bytom do spadkowiczów dołączyły rezerwy Lecha Poznań. Ostatnim pechowcem okazała się Skra Częstochowa, która przegrała z KKS-em Kalisz i zrównała się punktami z Olimpią Grudziądz oraz Olimpią Elbląg. Potrzebna zatem była mała tabela, w której najgorsi okazali się częstochowianie i spadli do III ligi - to dla nich druga z rzędu degradacja, rok temu spadli z I ligi. A drużyna z Grudziądza rzutem na taśmę zapewniła sobie pozostanie w II lidze.

Wyniki 34. kolejki II ligi:

 • Wisła Puławy - Pogoń Siedlce 0:3
 • KKS Kalisz - Skra Częstochowa 4:1
 • Sandecja Nowy Sącz - Kotwica Kołobrzeg 3:1
 • Chojniczanka Chojnice - Olimpia Elbląg 3:1
 • Hutnik Kraków -  Olimpia Grudziądz 1:2
 • ŁKS II Łódź - GKS Jastrzębie 0:3
 • Polonia Bytom - Lech II Poznań 3:0
 • Stal Stalowa Wola - Zagłębie II Lubin 2:1
 • Stomil Olsztyn - Radunia Stężyca 2:3

Tabela po 34. kolejce II ligi

 1. Pogoń Siedlce - 58 punktów, awans do I ligi
 2. Kotwica Kołobrzeg - 56 pkt, awans do I ligi
 3.  KKS Kalisz - 55 pkt, baraże o I ligę
 4. Stal Stalowa Wola - 54 pkt, baraże o I ligę
 5. Chojniczanka Chojnice- 54 pkt, baraże o I ligę
 6. Polonia Bytom - 53 pkt, baraże o I ligę
 7. Radunia Stężyca - 50 pkt
 8. Hutnik Kraków - 49 pkt
 9. Zagłębie II Lubin - 46 pkt
 10. ŁKS II Łódź - 45 pkt
 11. GKS Jastrzębie - 43 pkt
 12. Wisła Puławy - 41 pkt
 13. Olimpia Elbląg - 40 pkt
 14. Olimpia Grudziądz - 40 pkt
 15. Skra Częstochowa - 40 pkt, spadek do II ligi
 16. Lech II Poznań, 39 pkt, spadek do II ligi
 17. Sandecja Nowy Sącz - 35 pkt, spadek do II ligi
 18. Stomil Olsztyn - 34 pkt, spadek do II ligi

Półfinały baraży o I ligę zostaną rozegrane 29 maja, a finał zaplanowano na 1 czerwca. We wszystkich meczach gospodarzami będą drużyny, które zajęły w lidze wyższą pozycję. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.