Wielki transfer reprezentanta Polski. Ależ oferta na stole! "Sprzedany"

Sezon w lidze bułgarskiej jeszcze trwa, ale Jakub Piotrowski już może zaliczyć go do bardzo udanych. Reprezentant Polski jest jednym z najlepszych zawodników ligi, a jego Łudogorec Razgrad całkowicie zdominował rozgrywki i zdobył tytuł mistrzowski. Piotrowskiemu wróży się zagraniczny transfer. Bułgarskie media już informują o ogromnych ofertach za Polaka. Wygląda na to, że Łudogorec rozbije bank.

Jakub Piotrowski strzelił w tym sezonie już 17 goli oraz zanotował sześć asyst. Przebił się również do świadomości polskich kibiców. Michał Probierz dał mu szansę w eliminacjach do mistrzostw Europy, gdzie pokazał się z dobrej strony - był jednym z bohaterów meczów barażowych.

Zobacz wideo Tak Sabalenka mówiła o Łukaszence

Piotrowski trafi do Bundesligi? Są oferty. Łudogorec czeka na więcej

O tym, że Piotrowskiego tego lata czeka duży transfer, mówi się od dawna. Jego kontrakt z Łudogorcem wygasa już w czerwcu 2025 roku, a klub chce skorzystać z tego, że Polak jest na fali. Doniesienia z Bułgarii wskazują na to, że będzie to jeden z najwyższych transferów gotówkowych w historii tamtej ligi. Jeżeli Piotrowski nie pobije rekordu transferowego, to będzie tego bardzo blisko - obecny wynosi 11 milionów euro.

Bułgarskie media mówiły już o zainteresowaniu klubów z Bundesligi. Okazuje się, że teraz pojawiły się konkrety. "Tema Sport" informuje, że do Łudogorca wpłynęła oferta w wysokości siedmiu milionów euro. Klub ją odrzucił. Liczy na więcej.

"Łudogorec otrzymał solidną ofertę z Bundesligi za swoją gwiazdę - Jakuba Piotrowskiego. Okazuje się, że rządzący zespołem z Razgradu odrzucili ją mimo propozycji opiewającej na około siedem milionów euro. 'Orły' chcą sprzedać pomocnika dopiero po mistrzostwach Europy i oczekują, że tam jego cena wzrośnie (...). Łudogorec chce 10 milionów euro za Polaka" - czytamy.

"Tema Sport" zwraca uwagę, że taką kwotę chce zapłacić turecki Galatasaray, który wciąż obserwuje Piotrowskiego. "Jedno jest pewne, Piotrowski zostanie sprzedany, ale Łudogorec chce wybrać najlepszą ofertę dla zawodnika i klubu" - dodano.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się już za kilka tygodni. Biało-Czerwoni trafili do grupy z Francją, Holandią i Austrią. Pierwszy mecz Polacy zagrają z Holendrami 16 czerwca o godzinie 15:00.

Czy Jakub Piotrowski pobije rekord transferowy ligi bułgarskiej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.