Niemcy ogłaszają kadrę na Euro 2024. Nie uwierzysz, co wymyślili [WIDEO]

Reprezentacja Niemiec zaczyna odkrywać kadry przed Euro 2024. W poniedziałek poznaliśmy nazwiska dwóch zawodników, których Julian Nagelsmann powołał na zbliżający się turniej. Ciekawy jest sposób ogłaszania powołań, który idzie z duchem czasu i łączy media społecznościowe oraz kibiców reprezentacji Niemiec. Wiemy także, kiedy Nagelsmann przedstawi pełną kadrę na Euro.

Za miesiąc, bo 14 czerwca na stadionie w Monachium meczem Niemcy - Szkocja rozpocznie się Euro 2024. Gospodarze będą chcieli zmazać plamę po mistrzostwach świata w Katarze, gdzie nie wyszli z grupy. Prowadzona przez Juliana Nagelsmanna kadra będzie mogła liczyć w trakcie mistrzostw Europy m.in. na Toniego Kroosa, który po trzech latach wznowił na ten turniej reprezentacyjną karierę. 

Zobacz wideo Sceny w trakcie finału Pucharu Polski! Wisła Kraków i Pogoń Szczecin w akcji

Chociaż do startu turnieju oraz ogłoszenia powołań zostało jeszcze trochę czasu, to Niemcy zaczynają ogłaszać powołania na Euro 2024. Już wiadomo, że jednym z wybrańców Juliana Nagelsmanna został Nico Schlotterbeck z Borussii Dortmund.

Influencer ogłosił powołanie do reprezentacji Niemiec. Przy okazji spotkał się z 93-letnią fanką

W poniedziałek poznaliśmy nazwisko także drugiego zawodnika, którego niemieccy kibice będą mogli wspierać podczas mistrzostw Europy. Chodzi o Jonathana Taha, świeżo upieczonego mistrza Niemiec z Bayerem Leverkusen. 

Niemiecka federacja postanowiła zatrudnić rodzimych influencerów w proces ogłaszania powołań. I tak dyrektor jednej z placówek medycznych w Hamburgu Rashid Hamid (obserwuje go ponad 319 tys. osób) udał się do 93-letniej fanki, której wręczył symboliczną koszulkę, a przy okazji ogłosił powołanie Taha do kadry Niemiec.

 

Tah dotychczas wystąpił w 23 meczach reprezentacji Niemiec. Na Euro 2024 najpewniej stworzy parę stoperów z Antonio Ruedigerem z Realu Madryt. Pełną kadrę Niemców poznamy w najbliższy czwartek.

Czas na ogłoszenie 26-osobowej kadry na Euro 2024 upływa 8 czerwca bieżącego roku. Niemcy w grupie A zmierzą się ze Szkocją, Węgrami i Szwajcarią. Turniej za naszą zachodnią granicą rozpocznie się 14 czerwca i zakończy 14 lipca.

Reprezentacja Niemiec wygra Euro 2024?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.