Polak walczy o wyjazd na Euro. Kolejny gol za granicą [WIDEO]

Mateusz Bogusz znów trafił do siatki w meczu MLS. Los Angeles FC z Polakiem w składzie ograło Vancouver Whitecaps aż 3:0 w spotkaniu czołówki Konferencji Zachodniej w Stanach Zjednoczonych. To kolejny sygnał dla selekcjonera Michała Probierza, że 22-latek mocno walczy o wyjazd na Euro 2024. Jego liczby od początku sezonu są naprawdę przyzwoite.

Nie tak dawno Mateusz Bogusz przyznał, że był bliski pierwszego powołania do reprezentacji Polski, kiedy selekcjonerem był Fernando Santos. Pomocnik przyznał również, że jest już gotowy na grę w kadrze i walczy o powołanie od Michała Probierza. Teraz po raz kolejny udowodnił, że jest w naprawdę dobrej formie i trafił w meczu na szczycie tabeli MLS

Kolejny gol Mateusza Bogusza w MLS. Walczy o wyjazd na Euro 2024?

W nocy z soboty na niedzielę Los Angeles FC zmierzyło się z Vancouver Whitecaps w meczu czołówki Konferencji Zachodniej MLS. Drużyna Mateusza Bogusza miała do rywali z czwartego miejsca w lidze trzy punkty straty i zdołała ją odrobić w bezpośrednim starciu.

Już pierwszej połowie gracze z Los Angeles prowadzili na własnym stadionie i byli blisko triumfu. Bogusz otrzymał tylko żółtą kartkę i nie pokazał zbyt wiele. Na szczęście sytuacja zmieniła się już 12 minut po wznowieniu gry. Polski pomocnik świetnie znalazł się w polu karnym po dobrym dośrodkowaniu Denisa Bouangi, który w spotkaniu zaliczył asysty przy każdym z goli.

Bogusz wykorzystał kiepskie zachowanie golkipera i wbiegł na piąty metr od bramki, gdzie piłka spadła prosto na jego nogę. Uderzeniem z pierwszej piłki 22-latek bez problemów zdobył gola, czym ustalił wynik spotkania na 3:0. Dzięki temu w swoim 12. występie w tym sezonie zapisał na koncie czwartego gola. To czyni go, ex aequo z dwoma kolegami, drugim najlepszym strzelcem zespołu od początku rozgrywek. W 80. minucie Polak opuścił boisko.

Kolejnym golem Bogusz znów pokazał Michałowi Probierzowi, że być może powinien dostać szansę w reprezentacji Polski na zgrupowaniu przed Euro 2024. Niedawno media obiegła informacja, że selekcjoner wybrał się do USA, by spotkać się z pomocnikiem, ale zdementowali ją dziennikarze Sport.pl. Na razie nie wiadomo, czy 22-latek faktycznie jest na radarze trenera Biało-Czerwonych.

Czy Mateusz Bogusz zasłużył na powołanie do reprezentacji Polski?