Wszystko jasne! TVP odkrywa karty. Wiemy, kto będzie komentował Euro 2024

Do mistrzostw Europy pozostały mniej niż dwa miesiące. Wszystkie mecze turnieju będzie można zobaczyć na antenie TVP, która zbroi się i szykuje mocną ekipę komentatorów i ekspertów. W trakcie turnieju usłyszymy siedem duetów komentatorskich. Telewizja Polska przedstawiła składy komentatorów oraz mecze fazy grupowej, które będą mieli przyjemność skomentować dla widzów. Wiadomo też, kto będzie komentował mecze reprezentacji Polski.

TVP niedawno ogłosiła trzy głośne nazwiska ekspertów. W studiu będą zasiadać Łukasz Fabiański, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski, czyli filary reprezentacji Polski minionej dekady. W tym gronie miał się też znaleźć Kamil Glik, ale obrońca Cracovii odmówił. Dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski wyjaśnił, że piłkarz tłumaczył się przygotowaniami z zespołem do nowego sezonu. Grono komentatorów zasili Mateusz Święcicki z Eleven Sports, który ma skomentować pięć spotkań.

Zobacz wideo Grosicki o młodych zawodnikach w kadrze: Znają swoje miejsce w szeregu

TVP podała duety komentatorskie na Euro

O jakościowy komentarz w trakcie mistrzostw Europy zadba siedem duetów komentatorskich TVP. Na liście są etatowi komentatorzy stacji i eksperci związani z nimi od lat, ale także wspomniany wcześniej Święcicki i Marek Wasiluk, który jest chwalony za swoje występy w studiu Viaplay. Mecze Euro będzie komentował jako ekspert również Grzegorz Mielcarski, który był przez lata związany z Canal+, gdzie pracował przy PKO Ekstraklasie, a ostatnio był asystentem Fernando Santosa. Z TVP współpracuje od niedawna.

Pary komentatorskie TVP na Euro wyglądają następująco:

  • Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski,
  • Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow,
  • Mateusz Borek i Robert Podoliński,
  • Maciej Iwański i Radosław Gilewicz.
  • Sławomir Kwiatkowski i Marek Wasiluk,
  • Michał Zawacki i Kazimierz Węgrzyn,
  • Mateusz Święcicki i Wojciech Kowalewski.

Wiadomo też, kto będzie komentował mecze reprezentacji Polski. Pierwsze spotkanie z Holandią w Hamburgu (16 czerwca) przypadło Borkowi i Podolińskiemu. Starcie z Austrią w Berlinie 21 czerwca skomentują Szpakowski i Mielcarski. Natomiast mecz w ostatniej kolejce z Francją (25 czerwca w Dortmundzie) będą komentować Laskowski i Żewłakow.

Mecz otwarcia Niemcy - Szkocja 14 czerwca skomentuje Borek z Podolińskim. Ten duet będzie także pracował m.in. przy meczu Dania - Anglia, czyli rewanżu za półfinał poprzedniego Euro, a także przy jednym z półfinałów w lipcu.

Hity w "grupie śmierci" przypadły Szpakowskiemu i Mielcarskiemu. Skomentują mecze Chorwacji z Hiszpanią i Włochami oraz finał mistrzostwo Europy. Z kolei drugi z półfinałów oraz mecz Hiszpania - Włochy będzie można śledzić z komentarzem Laskowskiego i Żewłakowa.

Mistrzostwa Europy w Niemczech potrwają od 14 czerwca do 14 lipca.

Czy Polska wyjdzie z grupy na mistrzostwach Europy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.