Agent Rybusa cytowany przez Rosjan. Mówi wprost o jego przyszłości. "Nie ma mowy"

Od czasu eskalacji wojny w Ukrainie osoba Macieja Rybusa wzbudza w Polsce duże emocje. Zawodnik zdecydował się pozostać w Rosji, czym naraził się na ostracyzm. Ostatnio znów było o nim głośno z powodu wywiadu, którego udzielił TVP Sport. Wciąż kontynuuje karierę klubową, ale ma sporo problemów ze zdrowiem. Znów głos zabrał jego agent.

Latem 2023 roku Maciej Rybus przeniósł się do Rubina Kazań. To jego czwarty rosyjski klub. Poprzednio występował w barwach Tereka Grozny, a także dwóch moskiewskich ekip: Lokomotiwu i Spartaka. Jego pobyt w Tatarstanie jest póki co nieudany. Rozegrał zaledwie dwa mecze i ma olbrzymie problemy z kontuzjami.

Zobacz wideo Grosicki o młodych zawodnikach w kadrze: Znają swoje miejsce w szeregu

Rybus zakończy karierę? Agent stawia sprawę jasno.

- Od dawna mierzę się z kontuzją kolana, kontuzjami mięśniowymi. Zimą przez prawie dwa miesiące pracowałem w Turcji nad tym, żeby wrócić do zdrowia, i na razie wszystko idzie w dobrym kierunku. Brakuje mi radości z gry w piłkę, brakuje adrenaliny. Ale pewnych rzeczy nie przeskoczę. Jeśli nie będę w stanie grać na dobrym poziomie, to podziękuję - mówił w marcowym, głośnym wywiadzie dla TVP Sport.

Wydaje się, że nie prędko wróci do gry. Niedawno głos w tej sprawie wypowiadał Roman Oreszczuk - agent piłkarza. Dodatkowo problemem może być to, że kontrakt piłkarza wygaśnie w czerwcu. W rozmowie ze Sport24.ru Oreszczuk przekazywał szczegóły dotyczące tego wątku związanego z Rybusem. - Na razie ani Maciej, ani Rubin nie są gotowi do rozmów. Rybus musi w pełni wrócić do zdrowia. Na szczęście już wszystko jest w porządku. Maciej trenuje w grupie i myślę, że za tydzień, dwa zobaczymy go na boisku - mówił.

W piątek rosyjskie media po raz kolejny zacytowały agenta Rybusa. Czy wobec chronicznych problemów zdrowotnych zawodnik może zawiesić buty na kołku?  

- Koniec kariery? Nawet nie ma o tym mowy. Jestem pewien, że Maciej jeszcze zagra, wszyscy mają kontuzje. Mamy nadzieję, że ta passa się skończy i rozpocznie się kolejna. Nie ma wątpliwości co do piłkarskich walorów Macieja – taką wypowiedź Oreszczuka cytuje RB Sport. Słowa przytacza także portal championat.com.

Wygląda więc na to, że Rybus podejmie jeszcze próbę wrócenia do gry.

O piłkarzu ponownie zrobiło się głośno pod koniec marca. W wywiadzie dla TVP Sport opowiadał o motywach swojego pozostania w Rosji. - Tak naprawdę to w Rosji zostałem prawdziwym mężczyzną, założyłem rodzinę, zarobiłem pieniądze i zabezpieczyłem naszą przyszłość. Tam też osiągnąłem największe sukcesy piłkarskie. Zostawienie tego wszystkiego z dnia na dzień nie było takie proste - mówił.

Od 2021 roku nie oglądamy Rybusa w reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach rozegrał 66 meczów i strzelił dwa gole. 

Czy brakuje Ci Macieja Rybusa w reprezentacji Polski?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.