Wszystko jasne! Wielki powrót legendarnego duetu do TVP i to na Euro 2024

Wielkimi krokami zbliża się Euro 2024, na którym wystąpi reprezentacja Polski. Kadra prowadzona przez Michała Probierza zagra w grupie D z Holandią, Austrią oraz Francją. Stopniowo poznajemy też coraz więcej osób, które będą zaangażowane w pracę podczas mistrzostw Europy w Telewizji Polskiej. Publiczny nadawca poinformował już, jakie duety komentatorskie pojawią się podczas Euro 2024. Dojdzie do powrotu legendarnego duetu.

Za niecałe dwa miesiące rozpoczną się mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Niemczech. Już 14 czerwca odbędzie się mecz otwarcia między Niemcami a Szkocją na Allianz Arenie w Monachium, natomiast finał zaplanowany jest na 14 lipca na Olympiastadion w Berlinie. Reprezentacja Polski trafiła do grupy D, w której zagra z Holandią (16.06), Austrią (21.06) oraz Francją (25.06). Warto przy tej okazji zaznaczyć, że do 1/8 finału awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupie, a także cztery najlepsze drużyny na bazie klasyfikacji z trzecich miejsc.

Zobacz wideo PZPN spełnił prośbę Michała Probierza. "Dokumenty są analizowane"

Ostatnio dowiedzieliśmy się z artykułu press.pl, kto skomentuje mecze Polaków. Spotkanie z Holandią przypadnie Mateuszowi Borkowi. Mecz Polska - Austria skomentuje Dariusz Szpakowski, natomiast w rywalizacji z Francją usłyszymy komentarz Jacka Laskowskiego. Poza tym wiemy, że Borek skomentuje mecz otwarcia na Euro 2024, a Szpakowski będzie odpowiedzialny za komentarz do finału mistrzostw Europy. A jak wyglądają pary komentatorskie na cały turniej?

Oto komentatorzy podczas Euro 2024. Powrót legendarnego duetu z mundialu

Wszystko zostało wyjaśnione podczas oficjalnej konferencji prasowej Telewizji Polskiej, która odbyła się w miniony wtorek. Wiemy już, że Borek, Szpakowski i Laskowski będą komentować mecze, odpowiednio, z Robertem Podolińskim, Grzegorzem Mielcarskim oraz Marcinem Żewłakowem. Tym samym wraca legendarny duet Szpakowski - Mielcarski, który pracował m.in. przy okazji mistrzostw świata w Brazylii w 2014 r. Wcześniej tę informację ogłosił Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport, który był gościem Mateusza Borka w Kanale Sportowym w programie "Przesłuchanie".

A jak wyglądają pozostałe duety komentatorów na Euro? Maciej Iwański wystąpi w duecie z Radosławem Gilewiczem, Michał Zawacki z Kazimierzem Węgrzynem, Sławomir Kwiatkowski z Markiem Wasilukiem i Mateusz Święcicki z Wojciechem Kowalewskim. Święcicki jest jedynym komentatorem spoza TVP, który został "wypożyczony" z Eleven Sports na czas turnieju. Podczas konferencji dowiedzieliśmy się, że ekipa TVP Sport na Euro 2024 ma liczyć około 120 osób, z czego 50 z nich to reporterzy, komentatorzy oraz eksperci.

Stopniowo poznajemy też coraz więcej osób, które będą zaangażowane w pracę podczas Euro 2024. Ekspertami w trakcie mistrzostw Europy będą byli reprezentanci Polski, czyli Łukasz Piszczek i Łukasz Fabiański.

Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowych na żywo z meczów Euro 2024 (w tym reprezentacji Polski) w Sport.pl, a także w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Jak poradzi sobie reprezentacja Polski na Euro 2024?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.