Kucharski w natarciu. Wypomniał Lewandowskim kontakty z PiS. "Państwo ich wspierało"

Ćwierć miliona złotych otrzymała od spółki CPK firma Stor9, należąca do Roberta Lewandowskiego. Miała ona te pieniądze przeznaczyć na kampanię promocyjną. "Dziwne to nasze państwo" - skomentował na Twitterze Cezary Kucharski, który wypomniał Lewandowskiemu m.in. życie na koszt polskich podatników.

Pod koniec lutego okazało się, że firma Roberta Lewandowskiego Stor9 otrzymała 250 tys. zł od spółki Centralnego Portu Komunikacyjnego. - Na informowanie i promowanie inwestycji. Wszystko było zgodne z prawem zamówień publicznych. Ja nie pamiętam, bo się tym osobiście nie zajmowałem, czy to nie konkurs ofert jest dla tego typu zamówień przewidziany - tłumaczył wtedy na antenie RMF FM Marcin Horała, były pełnomocnik rządu ds. CPK.

Zobacz wideo Grosicki o młodych zawodnikach w kadrze: Znają swoje miejsce w szeregu

"Newsweek" poinformował, że CPK zamówiła kampanię promocyjną u pięciu influencerów reprezentowanych przez firmę Stor9 - należącą właśnie do kapitana reprezentacji Polski

Cezary Kucharski znowu uderzył w Roberta Lewandowskiego. Tym razem poszło o CPK

Teraz sprawa została przypomniana w mediach społecznościowych przy okazji dyskusji o zasadności powstania CPK. Jak można było się spodziewać - do tematu dotacji dla firmy Lewandowskiego odniósł się Cezary Kucharski. Obaj od długiego czasu pozostają w sporze prawnym.

"Dziwne to nasze państwo… Rodzina R. Lewandowskiego żyła na koszt polskich podatników, wliczając prywatne wydatki w koszty spółki… A państwo ich jeszcze w tym wspierało i dotowało!" - napisał na portalu X Cezary Kucharski, cytując wpis, w którym poinformowano o dotacji dla firmy Stor9.

Sprawa Kucharskiego i Lewandowskiego stanęła w miejscu

Pod koniec marca Kacper Sosnowski ze Sport.pl informował, że sprawa między Kucharskim a  Lewandowskim stanęła w miejscu. To dlatego, że Pojawił się problem z potwierdzeniem autentyczności nagranych rozmów, stanowiących kluczowy dowód w sprawie. "Po tym, jak z ekspertyzy fonoskopijnej wycofał się Instytut Sehna w Krakowie, sprawę miało wziąć Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne. Najpierw poinformowało sąd, że analiza zajmie im rok, potem, że jednak nie podejmie się badań" - czytamy.

Kto twoim zdaniem ma rację w sporze Robert Lewandowski - Cezary Kucharski?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.