Z Rosji płyną niepokojące wieści ws. Macieja Rybusa. Poważny problem

O Macieju Rybusie było ostatnio głośno z powodu wywiadu, którego udzielił TVP Sport. Zawodnik po wybuchu wojny w Ukrainie został w Rosji, czym naraził się na ostracyzm u sporej części fanów reprezentacji Polski. Wciąż jednak kontynuuje karierę, choć ma z tym duże problemy. Wszystko przez zdrowie. Pojawiły się nowe informacje dotyczące doświadczonego piłkarza.

Maciej Rybus od ostatniego lata jest piłkarzem Rubina Kazań. To jego czwarty rosyjski klub. Poprzednio występował w Tereku Grozny i dwóch moskiewskich zespołach: Lokomotiwie i Spartaku. Ale jego pobyt w stolicy Tatarstanu nie należy do udanych. Od początku sezonu rozegrał zaledwie dwa mecze.

Zobacz wideo Tak Wojciech Szczęsny odpoczywa po operacji. Bajkowa sceneria

Rybusa problemów ciąg dalszy. Tajemnicze słowa agenta

Wszystko przez przeciągające się problemy zdrowotne. Ostatnio miał kłopoty z kolanem. - Od dawna mierzę się z kontuzją kolana, kontuzjami mięśniowymi. Zimą przez prawie dwa miesiące pracowałem w Turcji nad tym, żeby wrócić do zdrowia, i na razie wszystko idzie w dobrym kierunku. Brakuje mi radości z gry w piłkę, brakuje adrenaliny. Ale pewnych rzeczy nie przeskoczę. Jeśli nie będę w stanie grać na dobrym poziomie, to podziękuję - mówił w marcowym, głośnym wywiadzie dla TVP Sport.

Wygląda na to, że zawodnik nie prędko wróci do gry. Tym razem głos w jego sprawie zabrał jego agent - Roman Oreszczuk. - Rekonwalescencja przebiega dobrze, ale nie chcę wybiegać w przyszłość. Trzeba dać mu trochę czasu. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości zobaczymy Macieja na boisku – powiedział na łamach rosyjskich mediów. Jego słowa cytuje "Przegląd Sportowy". 

Problemem może być też to, że kontrakt Rybusa wygasa w czerwcu. Czy wobec chronicznych problemów z kontuzjami klub zdecyduje się przedłużyć współpracę? Może się to okazać problematyczne. Jeszcze nie tak dawno Oreszczuk wydawał się bardziej optymistycznie nastawiony do zdrowia Rybusa. - Na razie ani Maciej, ani Rubin nie są gotowi do rozmów. Rybus musi w pełni wrócić do zdrowia. Na szczęście już wszystko jest w porządku. Maciej trenuje w grupie i myślę, że za tydzień, dwa zobaczymy go na boisku - mówił w rozmowie ze Sport24.ru

O Rybusie znów zrobiło się głośno pod koniec marca. Wówczas, w wywiadzie dla TVP Sport, opowiedział o tym, dlaczego pozostał w Rosji. - Tak naprawdę to w Rosji zostałem prawdziwym mężczyzną, założyłem rodzinę, zarobiłem pieniądze i zabezpieczyłem naszą przyszłość. Tam też osiągnąłem największe sukcesy piłkarskie. Zostawienie tego wszystkiego z dnia na dzień nie było takie proste - mówił.

Maciej Rybus od 2021 r. nie występuje w reprezentacji Polski. Rozegrał w jej barwach 66 meczów i strzelił dwa gole.

Czy Maciej Rybus powinien opuścić Rosję i kontynuować karierę w innym kraju?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.