Kolejne wzmocnienie TVP. Znany komentator skomentuje Euro 2024!

Telewizja Polska powoli ogłasza komentatorów i ekspertów, których kibice będą mogli zobaczyć oraz usłyszeć podczas meczów Euro 2024. Publiczny nadawca poinformował już, że do Niemiec pojedzie Łukasz Piszczek. Z kolei w programie "Misja Futbol" zdradzono, że TVP wypożyczy na czas turnieju komentatora Eleven Sports - Mateusza Święcickiego. To nie pierwszy tego typu ruch w ostatnich latach.

Za mniej niż dwa miesiące w Niemczech rozpocznie się Euro 2024. Z jednej strony niedługo kibice będą żyć powołaniami do reprezentacji Polski, które na turniej ogłosi Michał Probierz. "Kadrę" na turniej kompletuje TVP. 

Zobacz wideo Santos zwolniony z Besiktasu. Jest reakcja PZPN

Telewizja Polska we wtorkowe popołudnie poinformowała, że w osobie eksperta do Niemiec pojedzie Łukasz Piszczek. Były reprezentant Polski po zawieszeniu butów na kołku rozwija karierę trenerską oraz jest ekspertem na platformie Viaplay. 

Mateusz Święcicki skomentuje mecze Euro 2024 w TVP

Okazuje się, że to niejedyne wzmocnienie ekipy TVP przy okazji turnieju za naszą zachodnią granicą. W "Misji Futbol" poinformowano, że do publicznego nadawcy na czas Euro 2024 "wypożyczony" zostanie Mateusz Święcicki z Eleven Sports.

W programie "Misja Futbol" zapytano, czy jego wypożyczenie można porównać do wypożyczenia Joao Felixa z Atletico Madryt do FC Barcelony. - Chciałbym być bardziej regularny i tyle samo zarabiać. Moja gaża będzie o wiele mniejsza - mówił ze śmiechem.

Święcicki komentuje w Eleven Sports mecze m.in. ligi hiszpańskiej oraz włoskiej od 2015 roku. Wcześniej pracował w Orange Sport. Aktualnie tworzy materiały piłkarskie, które publikuje na platformie YouTube i mediach społecznościowych jak Instagram i TikTok.

To nie jest oczywiście nic nowego w wykonaniu Telewizji Polskiej. Przy okazji Euro 2020 czy mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku publiczny nadawca "wypożyczał" komentatorów i tak podczas tamtych turniejów można było usłyszeć m.in. Rafała Wolskiego, czy Przemysława Pełkę. Obaj panowie dzisiaj komentują na platformie Viaplay.

Ile meczów Euro 2024 zamierzasz obejrzeć?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.