Alarm na cały kraj! Półfinał odwołany. Totalna katastrofa [WIDEO]

Al-Hilal jest hegemonem w azjatyckim futbolu i aktualnie przygotowuje się do półfinałowe starcia Ligi Mistrzów z Al-Ain. Pierwszy mecz zaplanowany był na wtorek, ale finalnie został przeniesiony. Oficjalnie poinformował o tym zespół ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Powodem takiej decyzji są ulewne deszcze, które nawiedziły kraj.

Al Hilal jest jednym z najlepszych klubów w Arabii Saudyjskiej, jak i na kontynencie azjatyckim. Drużyna, w której występuje między innymi Kalidou Koulibaly i Sergej Milinković-Savić, jest w kapitalnej formie i ma serie 34 wygranych z rzędu, co stanowi rekord świata. Ostatnio sięgnęła po krajowy superpuchar, pokonując w finale 4:1 Al-Ittihad z Karimem Benzemą w składzie.

Zobacz wideo Feio mówi o konfliktach z sędziami. "To są konkrety"

Mecz Al Hilal odwołany. Powodem ulewne deszcze

Obecnie zespół prowadzony przez Jorge Jesusa przygotowuje się do spotkania przeciwko emirackiemu Al-Ain w półfinale azjatyckiej Ligi Mistrzów. Spotkanie zostało zaplanowane na wtorek, ale wiemy już, że nie odbędzie się tego dnia. Klub ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oficjalnie przekazał, że mecz przeniesiono na środę z uwagi na ulewne deszcze. 

Al-Arabyia donosi, że kraj nawiedziły intensywne opady deszczu z burzami. Na niektórych obszarach może wystąpić nawet grad. Narodowe Centrum Meteorologii (NCM) we wtorek wezwało wszystkich mieszkańców do podjęcia niezbędnych środków ostrożności i przestrzegania środków bezpieczeństwa podczas opadów. Zalecono także, aby każdy trzymał się z daleka od obszarów zalewowych, a szkoły przeszły na naukę zdalną. W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania z Dubaju i Abu Zabi, na których widać kompletnie zalane ulice. 

Al-Hilal po 27 kolejkach jest liderem saudyjskiej ligi i nad drugim Al-Nassr ma 12 punktów przewagi. Al-Ain z kolei zajmuje trzecie miejsce w rodzimych rozgrywkach i po 18 meczach ma na koncie 36 punktów. Rewanżowe spotkanie pomiędzy tymi drużynami w Lidze Mistrzów zaplanowane jest na 23 kwietnia. 

Czy śledzisz ligę saudyjską?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.