Francuzi tracą nadzieje na awans do półfinału Ligi Mistrzów. Skazani na porażkę

We wtorek FC Barcelona podejmie u siebie Paris Saint-Germain w rewanżu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. "Blaugrana" będzie bronić przewagi jednego gola ze starcia w Paryżu, które wygrała 3:2. Choć dla francuskiego zespołu to nie jest strata nie do odrobienia, to większość kibiców w kraju nie wierzy w powodzenie tej misji. Skazują mistrza Francji na porażkę, postawili kreskę na tym sezonie LM.

W ostatnich tygodniach FC Barcelona prezentuje się naprawdę dobrze, potrafi zagrać na wysokim poziomie w najważniejszych spotkaniach, z wielkimi rywalami. Wygrana 3:2 z PSG kilka dni temu jest tego dobrym przykładem. We Francji uważają, że to jest strata nie do odrobienia.

Zobacz wideo Feio mówi o konfliktach z sędziami. "To są konkrety"

Francuzi pewni ws. meczu Barcelona - PSG

Francuskie centrum badań opinii Odoxa przeprowadziło sondaż dla stacji radiowej RTL ws. ostatecznego rezultatu ćwierćfinału między Barceloną a PSG. Wyniki opublikowano także na łamach dziennika "Le Parisien".

Zdaniem aż 56 proc. francuskich kibiców klub z Paryża pożegna się z tym sezonem Ligi Mistrzów na etapie 1/4 finału. 44 proc. jest przekonane, że PSG wywalczy awans do najlepszej czwórki rozgrywek.

"Mundo Deportivo", opisując wyniki sondażu, zwraca uwagę, że wydzielono także osobną grupę fanów PSG. Tu z kolei jest więcej optymizmu - aż 63 proc. badanych fanów paryżan wierzy w awans do półfinału. Oprócz tego panuje wśród nich przekonanie, że porażka w pierwszym meczu z Barceloną to głównie wina piłkarzy PSG. Nie zrzucają winy na trenera, ani nie wskazują Barcelony jako faktycznie lepszego zespołu.

Hiszpański dziennik zauważa też wielką zmianę w podejściu kibiców względem badań z połowy marca, kiedy wylosowano ćwierćfinałowe pary. Wtedy z sondażu "L'Equipe" wynikało, że aż 82 proc. kibiców we Francji widzi PSG w półfinale LM.

Podobne nastroje panowały w Barcelonie, gdzie uważano, że drabinka ułożyła się tak, że finał rozgrywek uważano za realne osiągnięcie, a z każdym kolejnym tygodniem pewność siebie tylko rosła.

Mecz FC Barcelona - PSG we wtorek o godzinie 21:00. Sędziować będzie Rumun Istvan Kovacs. Zwycięzca ćwierćfinału zagra w kolejnej rundzie z lepszym z pary Atletico Madryt - Borussia Dortmund.

Kto awansuje do półfinału Ligi Mistrzów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.