Trzeci najstarszy klub świata z drugim awansem z rzędu! Tak się pisze historię [WIDEO]

Wrexham w kolejnym sezonie zagra w League One! Walijski klub zapewnił sobie już drugi z rzędu awans na angielskich boiskach. Przypomnijmy, że to klub z bardzo bogatą historią. To także trzeci najstarszy zespół na świecie - powstał w 1863 roku. Na dwie kolejki przed końcem podopieczni Phila Parkinsona są już pewni bezpośredniego awansu.

Wrexham to klub założony w 1863 roku i jest najstarszym zespołem w całej Walii oraz trzecim najstarszym klubem świata. W przeszłości zespół ten sięgał po sukcesy oraz grywał w europejskich pucharach. Na początku XXI wieku klub mierzył się jednak ze sporymi problemami finansowymi w efekcie czego odbywały się liczne zmiany właścicielskie. Od listopada 2020 roku klubem zarządzają aktorzy Rob McElhenney oraz Ryan Reynolds.

Zobacz wideo Feio mówi o konfliktach z sędziami. "To są konkrety"

Wrexham z drugim awansem z rzędu! Wielki sukces Walijczyków

W ostatnich 20 latach drużynie z Wrexham nie udało się zagrać wyżej niż w League One - miało to miejsce po raz ostatni w sezonie 2004/05. Później trzy sezony zespół spędził na czwartym szczeblu rozgrywkowym i od 2009 roku występował w National League (piąta liga angielska). Przed rokiem piłkarze z Wrexham wywalczyli awans do czwartej ligi

W sobotę faktem stał się drugi awans z rzędu i powrót do League One po prawie 20 latach przerwy! Podopieczni Phila Parkinsona wygrali aż 6:0 z 24. zespołem tabeli Forrest Green i na dwie kolejki przed końcem sezonu w czwartej lidze są już pewni awansu na trzeci szczebel rozgrywkowy. Bezpośredni awans wywalczają bowiem trzy najlepsze zespoły, a cztery kolejne grają w barażach. Przewaga Wrexham nad czwartym Milton Keynes wynosi obecnie osiem punktów.

Po zakończeniu sobotniego starcia z Forrest Green na trybunach i płycie stadionu w Wrexham doszło do wielkiego święta. Kibice wtargnęli na boisko i razem ze swoimi ulubieńcami świętowali awans! Takie sceny są rzadko spotykane w tak niskich ligach.

Wrexham w tym sezonie ma jeszcze do rozegrania dwa spotkania. Za tydzień zagra z Crewe Alexandra (piąte miejsce w tabeli), a na koniec rozgrywek z liderującym Stockport.

Czy śledzisz rozgrywki w niższych ligach angielskich?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.