Zamieszanie wokół Ronaldo. Przesadził. Saudyjczycy tak tego nie zostawią

Cristiano Ronaldo znów nie wytrzymał ciśnienia na boiskach Arabii Saudyjskiej. W poniedziałkowym półfinale krajowego superpucharu wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Wszystko po tym, jak dał się sprowokować i potraktował z łokcia jednego z rywali. Na tym sprawa się nie kończy. Hiszpańska "Marca" ustaliła, jaką karę otrzyma słynny Portugalczyk.

Cristiano Ronaldo na boiskach Arabii Saudyjskiej jest zdecydowanie największą gwiazdą, ale nikt nie zostawia mu taryfy ulgowej. Nie tak dawno prowokowali go miejscowi kibice, a gdy ten pokazał w ich stronę obsceniczny gest, krajowa federacja zawiesiła go na jeden mecz. Teraz krwi napsuł mu piłkarz Al-Hilal Ali Al-Bulaihi. Portugalczyk starł się z nim przy linii bocznej w poniedziałkowym meczu i zdzielił z łokcia w klatkę piersiową. Czekają go za to surowe konsekwencje.

Zobacz wideo Bartłomiej Bołądź po wygranej w Lublinie: Nastawiamy się na drugie bardzo ciężkie spotkanie

Ronaldo się nie patyczkował. Tak potraktował rywala. Musi odpowiedzieć

Al-Bulaihi dał się poznać jako niezły boisko prowokator. Na koncie ma wiele ostrych fauli i nieprzyjemnych zachowań wobec rywali. Przekonał się o tym m.in. Robert Lewandowski w meczu Polska - Arabia Saudyjska na mundialu w Katarze. Teraz obrońca uprzykrzył życie Portugalczykowi. Gdy w 86. minucie meczu Al-Nassr z Al-Hilal piłka wyszła poza linię boczną, panowie wdali się z małą szarpaninę. W końcu Ronaldo nie wytrzymał i uderzył rywala. Ten padł jak rażony piorunem, a sędzia z miejsca wyciągnął czerwoną kartkę.

Ronaldo tak bardzo nie mógł pohamować złości, że pokazał w kierunku arbitra zaciśniętą pieść, jakby chciał go uderzyć. Jak ustaliła hiszpańska "Marca", sędzia Mohammed Al-Huwaish zaklasyfikował przewinienie gwiazdora jako "niewłaściwe zachowanie". Sprawą ma zająć się saudyjska federacja.

Media: Oto kara dla Cristiano Ronaldo. Złość będzie go kosztować

Dziennik informuje, że najprawdopodobniej Ronaldo zostanie zawieszony na dwa kolejne mecze ligowe, mimo że do zdarzenia doszło w rozgrywkach o Superpuchar. Dodatkowo będzie musiał zapłacić karę finansową. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Wyjaśnienia do niedzieli ma jeszcze przesłać klub Portugalczyka Al-Nassr. Te mogą nieco złagodzić karę.

Gdyby te wieści się potwierdziły, Ronaldo straciłby najbliższy mecz z Al-Feihą (piątek, 19 kwietnia) oraz następny z Al-Khaleej (sobota, 27 kwietnia). Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki musi się też obejść bez Superpucharu Arabii Saudyjskiej. Jego Al-Nassr przegrało tamten mecz 1:2 i nie awansowało do finału. W nim Al-Hilal rozbiło 4:1 Al-Ittihad i to ono zgarnęło trofeum.

Czy kara dwóch meczów zawieszenia dla Cristiano Ronaldo jest słuszna?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.