Zaskakujący zwrot ws. Runjaicia. Znalazł się chętny z Niemiec. Absolutny hit!

Kosta Runjaić nie jest trenerem Legii dopiero od kilku dni, ale według niemieckich mediów jest szansa, że już za chwilę znajdzie pracę. Szkoleniowcem miała się zainteresować... Hertha Berlin. Znany klub obecnie walczy o awans do Bundesligi, więc dla byłego trenera Legii byłaby to ogromna szansa na pokazanie się niemieckiej publice. Zastąpiłby tam wielką postać, która z drużyną jest związana od lat.

Mało kto spodziewał się zwolnienia Kosty Runjaicia po meczu z Jagiellonią Białystok (1:1). Legia liczy na zdobycie mistrzostwa Polski, postanowiła podjąć ogromne ryzyko i zatrudniła w roli pierwszego trenera Goncalo Feio, czyli szkoleniowca, który do tej pory w seniorskim futbolu trenował tylko Motor Lublin.

Zobacz wideo Nysa przegrywa w pierwszym play-offie. Michał Gierżot: Możemy mieć pretensje tylko do siebie

Kosta Runjaić przejmie znany klub? Walczą o awans do Bundesligi

Czy to ryzyko opłaci się Legii? Okaże się w ciągu kilku następnych tygodni. Za to na całym zamieszaniu, wcale źle nie musi wyjść Kosta Runjaić. Okazuje się, że niemieckim szkoleniowcem po zwolnieniu zainteresowała się... Hertha Berlin. Tak wynika z informacji Dominika Schneidera, dziennikarza serwisu fusballtransfers.com.

Najprawdopodobniej Hertha Berlin rozstanie się latem z Palem Dardaiem, który według doniesień "Bilda" miał się skłócić z zarządem klubu. Choć ostatnio prowadzony przez niego zespół wygrał 4:0 z Hansą Rostock i awansował na 6. miejsce w tabeli, to działacze nie chcą przedłużyć wygasającej z nim w czerwcu umowy. Dardai funkcję trenera Herthy pełni już trzeci raz w karierze. Łącznie poprowadził ten zespół w 242 meczach.

"Runjaić jest jednym z potencjalnych kandydatów do zajęcia jego miejsca w stołecznym klubie. Jak się dowiedział FT, rozmowy z nim miały miejsce kilka tygodni temu. Do kontaktu doszło, gdy Runjaić wciąż był zatrudniony w Legii" - czytamy na fusballtransfers.com.

Ogromna szansa dla Runjaicia. Powalczy o Bundesligę?

Hertha wciąż nie zdecydowała, czy chce podpisać umowę z Runjaiciem. Klub ma być też zainteresowany Thomasem Stammem z Freiburga. W grze wciąż są też inni kandydaci. Serwis podkreśla, że czas byłego trenera Legii w Warszawie można podsumować jako "w Europie top, w lidze flop (klapa przyp. red.)" i jego najświeższe wyniki nie były satysfakcjonujące dla wicemistrzów Polski.

Dla Runjaicia byłaby to ogromna szansa. Przejąłby drużynę, która ma szansę już w obecnym sezonie awansować do Bundesligi - obecnie do miejsca barażowego Hertha traci pięć punktów - ale gdyby nie wywalczyła awansu, to w kolejnym sezonie byłaby jednym z głównych kandydatów do wywalczenia promocji.

Runjaić nie jest w Niemczech anonimowy. Na poziomie 2. Bundesligi prowadził TSV Monachium, FC Kaiserslautern oraz MSV Duisburg. Dwa razy otarł się o awans do Bundesligi, ale od tego czasu minęło już prawie 10 lat.

Czy Kosta Runjaić poradziłby sobie w Herthcie Berlin?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.