Wielki powrót włoskiego trenera do byłego klubu. To już... dziesiąty raz!

FC Universitatea słabo radzi sobie w bieżącym sezonie i w związku z tym niedawno zwolniła trenera Giovanniego Costantino. W ostatnim czasie działacze poszukiwali nowego szkoleniowca. I szybko go udało się im go znaleźć. Rumuński klub finalnie objął Nicola Napoli. Zatrudnienie Włocha jest jednak bardzo zaskakujące z jednego powodu.

W ostatnim czasie FC Universitatea nie radziła sobie najlepiej. W minionych ośmiu meczach zespół odniósł tylko jedno zwycięstwo i bardzo skomplikował sobie sytuację w tabeli. W związku z tym z pracą pożegnał się Giovanni Costantino. - Straciłem cierpliwość. Zespół miał momenty, kiedy wyglądał jak Mercedes, a teraz wygląda jak używany samochód - skomentował decyzję prezes klubu Adrian Mititelu, cytowany przez portal Digisport.ro. 

Zobacz wideo Majdan: Ten film bardzo mocno gra na emocjach

Oto nowy trener FC Universitatea. Wraca do klubu po raz dziesiąty

Od niedawna rumuńskie media informowały, że FC Universitatea szuka nowego trenera. Jednym z kandydatów był Nicola Napoli. Ostatecznie doniesienia dziennikarzy okazały się prawdziwe i klub zdecydował się na zatrudnienie Włocha. Oficjalnie poinformował o tym w poniedziałek. "Nicolo Napoli wraca" - czytamy na Facebooku. 

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że Napoli będzie pracował w FC Universitatei po raz... dziesiąty! Pierwszy raz przejął ten klub w 2003 roku, a ostatnio był związany z nim w zeszłym sezonie. Rozstał się z nim latem tego roku. Niemal zawsze był trenerem pierwszego zespołu. Wyjątek stanowi sezon 2010/2011, gdy był kierownikiem sportowym. Włoch w przeszłości prowadził również między innymi Orbassano i Turnu Severin.

Napoli debiut w nowym-starym klubie zaliczy już w najbliższą niedzielę. Tego dnia o godzinie 19:45 FC Universitatea zagra z Universitateą Craiova w derbowym meczu. Drużyna włoskiego szkoleniowca po 29 kolejkach zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.