Tomasz Hajto bezwzględny wobec 20-latka z kadry Polski. "On sobie z tym nie poradził"

- Kozłowski nie zrobił i nie zrobi kariery - tymi słowami Tomasz Hajto odniósł się do formy i sytuacji Kacpra Kozłowskiego. Kiedy pomocnik odchodził z Pogoni Szczecin do angielskiego Brighton wiele wskazywało na to, że może on być w przyszłości jednym z czołowych polskich piłkarzy. Zagraniczne boiska zweryfikowały jednak 20-latka.

Kacper Kozłowski swego czasu uznawany był za jeden z największych polskich talentów. To poskutkowało sprzedażą z Pogoni Szczecin do Brighton za dziesięć milionów euro. W Anglii nie przebił się jednak i później kontynuował karierę w lidze belgijskiej, a obecnie przebywa na wypożyczeniu w Vitesse. 

Zobacz wideo Reprezentant Polski zmienił klub i ma problem

Tomasz Hajto przejechał się po Kacprze Kozłowskim. "Nie zrobi"

Zdaniem Tomasza Hajto młody pomocnik nie poradził sobie z presją i oczekiwaniami, jakie spadły na niego w młodym wieku. - Często w Polsce słyszało się o nim, że jest zawodnikiem "box to box". Sprawdziłem jego statystyki i okazało się, że przez cały sezon rozegrał jeden pełny mecz. Zawsze schodził z boiska w okolicach 60. minuty. To dla mnie nie jest "box to box". Spadło na niego za dużo pochwał i on sobie z tym nie poradził - przyznał były piłkarz w programie "Cafe Futbol".

Rzeczywiście trudno nie zgodzić się ze słowami byłego reprezentanta Polski. Kozłowski debiutował w Pogoni Szczecin, jak miał 15 lat, w 2021 roku był jednym z najmłodszych uczestników mistrzostw Europy, a teraz słuch nieco o nim zaginął. 

Hajto postawił też dość sensacyjną tezę, biorąc pod uwagę wciąż młody wiek zawodnika. - Kozłowski nie zrobił i nie zrobi kariery - ocenił. 

W trwającym sezonie 20-latek rozegrał łącznie 21 spotkań w lidze holenderskiej. Zdobył w nich jedną bramkę i zanotował trzy asysty. Po sezonie zakończy się jego wypożyczenie do Vitesse. Czy Holendrzy zdecydują się na wykupienie Polaka? Tego jeszcze nie wiadomo. Do końca sezonu jeszcze sporo czasu i Kozłowski pewnie wciąż będzie musiał udowadniać swoją przydatność na boisku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.