Tylko spójrz na tę oprawę. Nie uwierzysz, jaką karę im za to wlepili [WIDEO]

Imponującą oprawę zaprezentowali kibice Chemie Lipsk i Eintrachtu Frankfurt w październiku 2023 roku. Dla pierwszych był to sposób na podziękowanie drugim za wsparcie przy modernizacji stadionu. Takiego gestu nie doceniła jednak niemiecka federacja DFB, która wlepiła obu drużynom gigantyczną karę. Takiej kwoty za mecz towarzyski świat jeszcze nie widział.

W październiku 2023 roku odbyło się starcie towarzyskie Chemie Lipsk z Eintrachtem Frankfurt, które zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1. Oba zespoły żyją w dobrej komitywie, ponieważ klub z Bundesligi postanowił wesprzeć Chemie i częściowo sfinansował wymianę reflektorów na stadionie. Za ten gest bardzo chcieli podziękować kibice, co dla obu podmiotów przyniesie gigantyczne straty. 

Zobacz wideo Tajny plan Probierza. "Rozpuszczanie mgły, żeby namieszać w głowie przeciwnika"

Kibice "podziękowali". Najdroższa oprawa w historii

Fani Chemie i Eintrachtu chwilę przed pierwszym gwizdkiem postanowili, że w ramach przyjaźni i podziękowań jednych dla drugich, zaprezentują gigantyczny pokaz pirotechniczny. Oprawa fanów zawierała flagi, race dymne oraz pokaz fajerwerków, co nieczęsto zdarza się na meczach czwartoligowców. Z pewnością dla innych kibiców była to niemała atrakcja. 

Na spotkaniu obecny był jednak jeden z delegatów niemieckiego związku DFB i jemu już oprawa nie pasowała. Z pewnością głównie z powodów bezpieczeństwa, ponieważ pirotechnika na stadionach jest zabroniona. Wysłannik federacji zgłosił sprawę, która została rozpatrzona i padły szokujące i kosztowne dla klubów decyzje. 

"Bild" donosi, że na oba kluby nałożono karę w wysokości 189 tysięcy euro, czyli prawie 900 tysięcy złotych. Kwotę podzielono - 180 tysięcy zapłaci Eintracht, a dziewięć tysięcy Chemie. Klub Bundesligi może przeznaczyć 60 tysięcy z tej kwoty na własne działania zapobiegające przemocy stadionach. 

"Sąd sportowy wziął pod uwagę przede wszystkim znaczny zakres i intensywność, a także niebezpieczeństwo działań kibiców Frankfurtu" - czytamy w uzasadnieniu wyroku. Wedle "cennika" kar DFB każda z 95 rac "bengal" kosztowała Eintracht 1000 euro, a każda bateria fajerwerków 15 tysięcy euro. Chemie za race zapłaci po 150 euro. Śmiało można stwierdzić, że tak drogiej oprawy na meczach towarzyskich nie było nigdy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.